آذرنوش صدر سالک

آذرنوش صدر سالک یازدهم تیر سال 1334در تهران متولد شد. او موسیقی دان و نوازنده چنگ است.
آذرنوش صدر سالک

زندگی نامه

سال ۱۳۳۴ در تهران متولد شد. پدر او حسن صدرسالک، از شاعران و ترانه‌سرایان روزگار خود بود. تحصیلات ابتدایی را در «مدرسه ژاندارک» گذراند و سپس  به هنرستان موسیقی ملی رفت. در ۱۰ سالگی آموختن ساز پیانو را آغاز کرد و در ۱۲ سالگی به فراگیری ساز چنگ روی آورد. مهم‌ترین استاد هارپ او در هنرستان موسیقی، آرناودوا از کشور بلغارستان بود. در همان سن به عضویت گروه کر تلویزیون نیز درآمد و در ۱۵ سالگی به گروه کر تالار وحدت پیوست.

آذرنوش صدرسالک همزمان با گرفتن دیپلم هنرستان موسیقی، دیپلم ادبی خود را نیز به صورت شبانه از دبیرستان «طبری» دریافت کرد و در رشته حقوق اسلامی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد. محمد مفتح و مرتضی مطهری از استادان او در حقوق اسلامی بودند.

او از سال ۱۳۵۷ به ارکستر سمفونیک تهران به رهبری فرهاد مشکات راه یافت و تا زمان بازنشستگی در این ارکستر مشغول فعالیت بود و پس از آن نیز به صورت مهمان با ارکستر سمفونیک همکاری داشت. در سال ۱۳۵۷ با مجید انتظامی ازدواج کرد و به عنوان دستیار آهنگساز و نوازنده در آثار او همکاری داشت. آذرنوش صدرسالک از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۶ رئیس هنرستان موسیقی ملی دختران بود.

او در بسیاری از آلبوم‌های موسیقی سمفونیک و موسیقی فیلم، نوازنده چنگ بوده است که از آن میان می‌توان به آلبوم‌های موسیقی سمفونی کارون، سمفونی ایثار، سمفونی پیروزی و آلبوم موسیقی سمفونی مقاومت که همگی از آثار مجید انتظامی هستند و موسیقی متن فیلم سینمایی «دستفروش» اشاره کرد.

آذرنوش صدرسالک مدرک درجه یک هنری دارد و از سال 1395 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا