سیروس ابراهیم‌زاده

سیروس ابراهیم‌زاده دوازدهمین روز از فروردین 1316 در اردبیل متولد شد. او سال1346 برای اولین بار جلوی دوربین علی حاتمی رفت.
سیروس ابراهیم‌زاده

زندگی‌نامه

سال1346 برای اولین بار جلوی دوربین علی حاتمی رفت. با اینکه تجربه ده ساله بازیگری داشت، اما اکنون با بازی در فیلم «حسن کچل» دیده می‌شد .

دوازدهمین روز از فروردین 1316 در اردبیل متولد شد. بعدها برای تحصیل به تهران آمد. وارد دانشگاه تهران شد و زبان و ادبیات انگلیسی خواند.

سیروس ابراهیم‌زاده از همان موقع هم دوستدار هنر بود، رهایش نکرد و به انگلستان رفت. در دو رشته تئاتر و موسیقی هم‌زمان تحصیل کرد؛ کار سختی که فقط عشق به هنر آن را آسان می‌کرد. او در رادیو هم روزهای خوشی را گذراند و ده سال با آن زندگی کرد.

سال 1362، زمان آن رسیده بود که بار دیگر با علی حاتمی همکاری کند؛ در شاهکاری به نام «کمال الملک».

دو سال بعد از آن تجربه شیرین، وارد قلب تلویزیون شد و در سریال «همسایه» مردم بیشتر با او آشنا شدند. هرچند که پیش از آن هم در تئاترهای بسیاری مثل: «اتللو»، «جعفرخان از فرنگ برگشته» و «ملیحه» بازی کرده بود.

استاد ابراهیم‌زاده دستی بر آتش نویسندگی هم دارد و تاکنون چندین مجموعه داستان و نمایش‌نامه نوشته است. او نشان درجه یک هنری را از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده و از سال 1396 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت است.

حالا با گذشت هشتاد و سه سال، همچنان فعالیت می‌کند، می‌نویسد، ترجمه می‌کند و هنرش را دریغ نمی‌دارد.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا