اکبر رحمتی

اکبر رحمتی در سیزدهم اردیبهشت 1328 در تهران متولد شد.
اکبر رحمتی

زندگی‌نامه

در سیزدهم اردیبهشت 1328 در تهران متولد شد. دیپلم رشته اقتصاد گرفت و به دلیل علاقه‌ای که به بازیگری داشت وارد تئاتر شد. سال 1349 وقتی 21 ساله بود در آزمون کارگاه نمایش قبول شد و سپس دوره‌های بازیگری را زیر نظر کارگردان‌های مشهوری چون شهرو خردمند و ایرج انور گذراند. در سال 1350 با تئاتر «پرومته در زنجیر» اولین بار روی صحنه رفت و سپس گروه تئاتر شهر را تشکیل داد.

اکبر رحمتی در سال 1359 پس از گذشت یک سال از انقلاب، با تئاتر «منصور حلاج» به کارگردانی سیاوش طهمورث به تئاتر بازگشت و در سال 1360 با فیلم «رسول پسر ابوالقاسم» وارد سینما شد.

او سال 1361 با سریال «شاه‌شکار» به کارگردانی سعید نیکپور وارد قاب تلویزیون شد تا اینکه در سال 1363 با سریال «محله بهداشت» شناخته شد. از دیگر آثار شناخته شده‌ای که او در آن بازی کرده است می‌توان سریال «آینه» را نام برد.

از سریال‌هایی که اکبر رحمتی در آن‌ها نقش ایفا کرده است می‌توان به  «گمشدگان»، «هست و نیست»، «پدر»، «کلاه پهلوی»، «محله عمودی»، «عباسقلی‌خان‌ دوم»، «خوش‌رکاب»، «ورثه آقای نیکبخت»، «زیر بازارچه»، «هتل پیاده‌رو»، «با اجازه»، «عطر گل یاس»، «شاخه طوبی»، «گرگ‌ها»، «آینه»، «دست‌های آلوده» و «شاه‌شکار» اشاره کرد.

همچنین او در فیلم‌های «سد معبر»، «شیفت شب»، «شهر زیبا»، «دختری بنام تندر»، «پشت دیوار شب» و ‌«چهره» بازی کرده است.

اکبر رحمتی مدرک درجه یک هنری دارد و از سال 1397 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا