داود فیاضی

داود فیاضی سال 1331 در شهر ری متولد شد.
داود فیاضی

زندگی‌نامه

سال 1331 در شهر ری متولد شد و تا چهارده سالگی همان‌جا به سر برد. استاد داوود گنجه‌ای، نوازنده کمانچه و ویولون در همسایگی آن‌ها زندگی می‌کرد و با خانواده او رابطه نزدیکی داشت. پدرش او را برای آشنایی با موسیقی نزد ایشان فرستاد. بعدها به آموزشگاه آپولون رفت که استاد عطاالله خرم آن را اداره می‌کرد.  در این آموزشگاه به مدت دو سال از امیر حیاتی موسیقی آموخت.

داوود فیاضی در ادامه روند یادگیری موسیقی، در سال  1347 نزد اسماعیل مهرتاش رفت و پس از آن از درس‌های آقای ناصح‌پور استفاده کرد و شیوه استاد عبدالله دوامی را نیز فراگرفت. همچنین از محضر اکبر مجیدی نیز بهره برد.

او در کلاس‌های درس حسین علیزاده که برای گروه هم‌آوایان تشکیل داده بود و در کلاس‌های محمدرضا درویشی  که از اساتید سلفژ است، حضور پیدا کرد و بسیار آموخت. داوود فیاضی روش صداسازی و تنفس صحیح را از دو معلم فرانسوی به نام‌های مارتول و بینارد آموخت. زمانی که نزد منوچهر همایون‌پور و اصغر بهاری تعلیم می‌دید دریچه‌های جدیدی از هنر آوازخوانی به رویش گشوده شد. او کارشناس ارشد فنی شرکت صنایع هوایی ایران بوده و در کنار آن به هنر موسیقی و خوانندگی پرداخته است.

داود فیاضی کنسرت‌های بسیاری در تهران و شهرستان‌ها داشته و در رادیو نیز به اجرای برنامه پرداخته است. همچنین به نقد و بررسی شیوه‌های آوازی نیز می‌پردازد. او ردیف‌های آوازی را در هفت حلقه لوح فشرده ضبط و منتشر کرده است. فرزندان او، بهاره و شکوفه نیز در عرصه موسیقی فعالیت دارند و نوازندگی می‌کنند.

استاد داود فیاضی مدرک درجه یک هنری دارد و از سال 1392 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا