محسن کوهستانی

محسن کوهستانی سوم فروردین سال 1335 در تهران متولدشد. او در مسیر خود همواره برای اجرای یک کار ارزشمند موسیقیایی تلاش کرده است.
محسن کوهستانی

زندگی‌نامه

محسن کوهستانی نژاد طاری ۶۳ سال پیش در تهران متولد شد. از کودکی به موسیقی علاقه داشت. پس آموختن آن را از ۱۱ سالگی در دبیرستان مروی آغاز کرد. ۱۷ سالگی نیز وارد هنرستان عالی موسیقی شد. تا سال ۱۳۵۵ در آنجا هنر آموخت و پس از آن برای اندوختن دانش بیشتر و ادامه تحصیلات به آمریکا رفت. بعد از مدتی نیز از آنجا به آلمان سفر کرد. در این مدت تحت تعلیم و آموزش اساتید برجسته قرار گرفت که می توان به  اساتیدی مانند برونوگلبر، سرجی چلیپداکه، لئوناردو برنستین و نویهانس  اشاره داشت. حاصل این آموزش ها کسب تجربه نزد بزرگترین اساتید و آموختن علوم و فنون هنر موسیقی با بهترین کیفیت بود.
پس از آن به کشور بازگشت تا فعالیت خود را ادامه دهد. این پیانیست پیشکسوت اجراهای بسیاری در کشورهای گوناگون مانند آلمان، هلند، فرانسه، سوئد، اسپانیا، نروژ، رومانی، آمریکا و کانادا داشته است. در مسیر خود همواره برای اجرای یک کار ارزشمند موسیقیایی تلاش کرده تا به وسیله آن شنونده را با گونه های مختلفی از موسیقی آشنا کند.
کوهستانی طاری برای پیشرفت و موفقیت بیشتر در رشته موسیقی رشته های دیگر مانند پزشکی، علوم ارتباطات و حقوق را نیز دنبال کرد تا تاثیرگذاری اش در موسیقی بیشتر شود. او موسیقی را یک رسانه می داند که روی هر قشری تاثیرگذار است. کوهستانی آثار متعددی دارد که می توان به سمفونی اقتصاد مقاومتی و کشاورزی اشاره کرد. البته موسیقی های بی کلام و با کلام او در دنیای هنر شناخته شده است. او همزمان با تشکیل موسسه هنرمندان پیشکسوت به عضویت این موسسه درآمد و در مسیرش همواره تلاش برای ارتقای موسیقی در ایران دارد. آموزش نسل جوان علاقمند به موسیقی  یکی از فعالیت های اوست.
دانشجویان دانشگاه تهران و صدا وسیما از آموزش های او بهره برده اند. همچنین او رهبری ارکستر سمفونیک تهران را بر عهده داشته است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا