محمدرضا جعفری‌بهنام

محمدرضا جعفری‌بهنام سال 1326 در تهران به دنیا آمد.
محمدرضا جعفری‌بهنام

سال 1326 در تهران به دنیا آمد. پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی، وارد هنرستان فنی شد و دیپلم برق فشار قوی و فوق دیپلم الکترونیک گرفت. در سال ۱۳۵۳ به استخدام وزارت فرهنگ و هنر وقت درآمد و در حین کار، تحصیل در رشته‌ الکترونیک را ادامه داد.

محمدرضا جعفری بهنام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دیگر دوستان خود در طبقه پنجم تالار وحدت استودیویی ساخت و سرودهای انقلابی ضبط کرد. او در طول جنگ تحمیلی به عنوان تنها صدابردار به همراه گروه، سیزده بار به جبهه‌های مختلف اعزام شد.

جعفری بهنام صدابرداری آلبوم‌های بسیاری از اساتید را به عهده داشته است که از آن میان می‌توان به همکاری با اشخاصی چون محمدرضا شجریان و شهرام ناظری اشاره کرد. از اساتید جعفری بهنام در رشته‌ صدابرداری می‌توان دکتر حسین حامی، گشتاسب آریانا، محمد جهان‌فر و رحیم بقایی را نام برد.

در بیست و دومین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر و دومین جشنواره موسیقی مقاومت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری به پاس خدماتش در عرصه‌ صدابرداری از او تقدیر کردند. جعفری بهنام هم‌اکنون مدیر اجرایی گروه موسیقی «آوای مهربانی» است و مدیریت یک استودیوی شخصی را نیز به عهده دارد.

محمدرضا جعفری بهنام مدرک درجه یک هنری دارد و از سال 1396 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت شده است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا