هادی منتظری

هادی منتظری سال ۱۳۳۴ در کرمانشاه متولد شد.
هادی منتظری

زندگی‌نامه

سال ۱۳۳۴ در کرمانشاه متولد شد. به واسطه علاقه‌ای که به موسیقی داشت از همان اوایل کودکی هر جا که صدا یا نوایی از موسیقی سنتی ایران به گوشش می‌رسید بی‌اختیار به سمت آن کشیده می‌شد و تا پایان به آن نوا گوش می‌داد؛ تا اینکه خودش ساز به دست گرفت و نزد نوازنده چیره‌دستی به نام محمود مرآتی فراگیری موسیقی را آغاز کرد.

هادی منتظری پس از دریافت دیپلم، به دانشکده هنرهای زیبا رفت و در رشته موسیقی سنتی ایران به طور علمی و عملی مشغول تحصیل شد. او از محضر اساتید بزرگی چون نورعلی خان برومند، جواد معروفی، دکتر برکشلی، دکتر مسعودیه، استاد احمد پژمان، استاد علی تجویدی، دکتر داریوش صفوت، محمدرضا لطفی، علی‌اصغر بهاری و محمدرضا شجریان بهره‌ برده و پایه موسیقی خود را به واسطه این بزرگان محکم کرده است.

 او در حال حاضر کارمند رسمی مرکز سرود است و در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی تدریس می‌کند. علاوه بر آن، به‌عنوان نوازنده و آهنگ‌ساز با صدا و سیما نیز همکاری دارد. هادی منتظری به همراه گروه‌های مختلف برای شناساندن موسیقی سنتی ایران، به خارج از کشور مسافرت‌هایی کرده است. از جمله آثار هنری ایشان می‌توان تمامی آثار گروه شیدا به خوانندگی استاد محمدرضا شجریان، استاد شهرام ناظری، استاد صدیق تعریف و… را نام برد.

استاد هادی منتظری مدرک درجه یک هنری دارد و از سال 1394 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت شده است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا