آئین نکوداشت مرد مهربان سینما برگزار شد

آئین پاسداشت و تکریم استاد سعید امیرسلیمانی و رونمایی از مستند این هنرمند پیشکسوت برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، شب گذشته (دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه) مراسم نکوداشت و تکریم سعید امیرسلیمانی بازیگر پیشکسوت و با سابقه سینما ، تئاتر ، تلویزیون و‌عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت و همچنین رونمایی از مستند پرتره ایشان به کارگردانی ابوالفضل توکلی با حضور سیدعباس عظیمی و جمعی از هنرمندان پیشکسوت به میزبانی شبکه مستند و فرهنگسرای ارسباران برگزار شد .

در این مراسم دوستان استاد سعید امیر سلیمانی که اکثرا عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت هستند ، از جمله استادان : ایرج راد ، بیژن بنفشه‌خواه ، گوهر‌ خیراندیش، حسین پرستار ، مریم معترف ، علیرضا درویش‌نژاد ، جواد انصافی ، مسعود فروتن و … خاطراتی از دوران دوستی و کاری با این هنرمند را بیان کردند.

همچنین سپند و کمند امیرسلیمانی فرزندان هنرمند این بازیگر با اخلاق سینما با خاطرات و مطالب خود از پدرشان تجلیل کردند.

سپند امیر سلیمانی در بخشی از صحبت‌هایش لب به گلایه گشود و گفت : مسئولان بعد از مرگ مفاخر این سرزمین تازه به‌یاد می‌آورند که همچین افرادی حضور داشته اند، البته آقای عظیمی در موسسه هنرمندان پیشکسوت اینگونه نیست و فرق می کند و در تمامی لحظه‌ها و مشکلات در‌کنار هنرمندان است، به طوری که حداقل در خانه ما هفته‌ای یکبار اسم ایشان بر زبان پدر و خانواده می آید .

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به عنوان تنها مدیر دولتی حاضر در این مراسم به ایراد سخنرانی ‌
پرداخت و با تشکر از شبکه مستند ، فرهنگسرای ارسباران و اقای توکلی برای برگزاری این مراسم ، خاطراتی از سفرها و رفتار پدرانه و دلسوزانه سعید امیر سلیمانی با همسفرها گفت .

عظیمی در‌ ادامه با ابلاغ سلام و تبریک اقای محمود سالاری معاون امور هنری وزیر ، با اهدای لوح و‌ هدیه موسسه از سالها تلاش و فعالیت های هنری ماندگار این عضو گرانسنگ موسسه هنرمندان پیشکسوت تجلیل کرد .

در ادامه فیلم مستند پرتره سعید امیر سلیمانی به کارگردانی ابوالفضل توکلی نمایش داده شد و مورد استقبال و توجه عموم قرار گرفت.
این مراسم با عکس یادگاری هنرمندان پیشکسوت و سایر میهمانان به پایان رسید.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا