تجلیل از مجسمه ساز پیشکسوت 

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از استاد تاها بهبهانی تجلیل کرد . 

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، سیدعباس عظیمی مدیرعامل این موسسه با حضور در نمایشگاه انفرادی استاد تاها بهبهانی به *نام سی مرغ به یاد سیمرغ *ضمن بازدید از آثار این عضو گرانقدر موسسه با اهدای تندیس یادبود از تلاش های بی وقفه طاها بهبهانی در راستای اعتلای فرهنگ و هنر کشور عزیزمان تقدیر و تشکر کرد . 

تاها بهبهانی نقاش، مجسمه‌ساز، طراح صحنه و مدرس می باشد. او بیش از ۲۸ سال سابقه تدریس دارد.دارای نشان درجه 1 هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و از ابتدای تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت به عضویت آن در آمده است . 

آثار او را چهل و پنج کلکسیونر در آمریکا، فرانسه، آلمان، ژاپن، دبی، هلند و سوییس در طول این سالها خریداری و حفظ کرده اند.

تاها بهبهانی که قریب به ۴۰ سال است به”پرندگان” روی بوم نقاشی و فلزات مجسمه‌ها جان می‌بخشد، همواره در آثارش بنیان‌های فکری عرفانی و نیز خط مشی فلسفی خاص خود را پی گرفته است.

بیش از پنجاه نمایشگاه فردی و جمعی در داخل و خارج ایران داشته و از سال ۱۳۵۰ آثار خود را با عنوان “پرندگان تاها” به نمایش گذاشته است.

تاها بهبهانی که در همه این ۴۰ سال فقط و فقط پرنده نقاشی کرده است و مجسمه پرنده ساخته است، همواره در آثارش به فرم و محتوا چون دو بال یک پرنده نگریسته و سعی کرده است هر دوی آنها را در عین تازگی و پختگی، یکسان پیش ببرد. پرندگان تاها سمبلی از انسان امروز هستند و اگر قفلی بربال یا پا دارند، اما همیشه با صلابت و وقار ایستاده‌اند و تن به خواری نداده اند.

گاهی لطافت آنها را در حکاکی‌ها و روی فلزهای خشن به نمایش گذاشته است و گاهی روی بلورهای شیشه‌ای لاجوردی و زمانی نیز در قالب مجسمه‌های برنز، مجسمه‌هایی که در اندازه و قواره محدود نمی‌گنجند، از مدالیون‌های برنز، نقره و یا طلا در ویترین‌ها گرفته تا جایی که باید سر را بلند کنیم تا قامت یک مجسمه را از سر تا پا ببینیم، جان داده است.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا