تقدیرهنرمندان پیشکسوت ازپرستاران و کادر درمانی

موسسه هنرمندان پیشکسوت از کادر درمانی بیمارستان فیروز گر تقدیر کرد
موسسه هنرمندان پیشکسوت

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، نیکنام حسینی پور مدیر عامل موسسه به همراه تعدادی از هنرمندان پیشکسوت و پورنگ پور حسینی، فرزند استاد پرویز پورحسینی برای تقدیر از کادر درمانی در بیمارستان فیروزگر حضور یافتند.
دوشنبه سی ام آذر که مصادف با ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار است، بهانه ای شد تا از پرستاران و کادر درمانی بیمارستان فیروز گر، به نمایندگی از کادر درمانی سراسر کشور که این روزها بی باکانه در خط مقدم مبارزه با کرونا حضور دارند، تقدیر شود. مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به همراه هنرمندانی چون رضا بنفشه خواه، مریم معترف و جلیل فرجاد برای تقدیر از این قشر زحمتکش به بیمارستان فیروز گر رفتند و با ایشان دیدار و گفت و گو کردند. هم چنین در این دیدار بهروز قنبری، مدیر بیمارستان فیروز گر نیز حضور داشت.
نیکنام حسینی پور پس از تشکر از همه کادر درمان گفت: میلاد باسعادت دخت امیرالمؤمنین، اسوه صبر و استقامت؛ حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را به خادمان سلامت و کادر درمانی ایران بزرگ، بخصوص کارکنان صدیق این بیمارستان تبریک عرض می‌کنم. پرستاران فرشتگان سپیدپوشی هستند که جان خود را برای ایجاد امنیت و سلامت مردم در کف دست گذاشته و با سینه‌ای مالامال از عشق به خدا و مردم درس صبوری، عاشقی و وفای به عهد را معنی کرده‌اند، خود را در تنگنا قرار داده‌اند تا مردم در آسایش باشند.
او در ادامه صحبت هایش گفت: در آستانۀ شب یلدا؛ شب جشن مهربانی و مهر ورزیدن به بزرگان، شبِ نشستن پای قصه مادربزرگ‌ها، شب همنشینی و کنار هم بودن هستیم، اما امسال در آخرین یلدای قرن وآخرین روز پرستار قرن ، تاریخ باید طور دیگری ورق بخورد. اگر ایرانیان می‌خواهند از کادر درمانی خود قدردانی کنند هر خانواده امسال باید در خانه بماند تا این ویروس منحوس را شکست بدهیم و زنجیرۀ آن را از هم بگسلیم.زیرا نزدیک یکسال است که کادر درمان ایران هر شبشان یلدایی است .
وی افزود: همه آگاهیم که کادر درمانی ایران همیشه و در تمامی بزنگاه‌های تاریخی؛ از بوعلی سینا تا دکتر قریب و…چه در دوران دفاع مقدس، چه در دفع بیماری‌هایی که کشور گریبانگیر آن می‌شد و چه در مسئولیت‌های اجتماعی خود در کنار مردم بوده‌اند. اما در یک‌سال اخیر که این ویروس زندگی بشر را تحت‌الشعاع قرار داده، صحنه‌هایی از ایثار و فداکاری این عزیزان در تاریخ ثبت شده که قلم و زبان از توصیف آن عاجز است. همه می‌دانیم چقدر دلتنگ خانواده‌ها‌ی‌تان هستید اما این دلتنگی را به جان خریده‌اید تا ایرانی داشته باشیم با مردمی سالم. بعد از خداوند متعال، چشم امید ملت ایران به دست‌های شفابخش این فرشتگان زمینی است.
او با اشاره به زحمات بسیاری که کادر درمان می کشند اضافه کرد: مردم عزیز کشورمان قدر زحمات شما را می‌دانند و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، هرچه سریع‌تر پایان این بیماری مسری را جشن بگیریم.
نیکنام حسینی پور سخنانش را اینگونه پایان داد : امید است هنرمندان عزیز کشورمان با ذهن خلّاق و با استفاده از ظرفیت ذاتی خویش این بخش از تاریخ کشورمان را نیز همانند سایر جریانات خوب و بد و با ثبت و ضبط در قالب‌های مختلف مثل فیلم، تئاتر، کتاب، هنرهای تجسمی و… به رخ جهان و جهانیان بکشند.
هم چنین رضا بنفشه خواه، جلیل فرجاد و مریم معترف هر یک از زحمات بی دریغ کادر درمان تشکر کرده و با تعریف خاطرات خود لبخندی روی لبان این قشر فداکار نشاندند.
در ادامه بهروز قنبری، مدیر بیمارستان فیروزگری توضیحاتی درباره روند درمان بیماران و چگونگی عملکرد کادر درمان و بیمارستان برای مقابله ی بهتر با ویروس کرونا ارائه کرد و گفت : خداراشکر تعداد مراجعه بیماران کرونایی بسیار کاهش داشته است.
هم چنین افزود: بیش از سی درصد پرسنل بیمارستان ما به ویروس کرونا مبتلا شدند و الحمدلله به سلامت این بیماری را از سرگذراندند.
همچنین در ادامه صحبت هایش گفت: چه در این بیمارستان و چه در بیمارستان های دیگر، پرستاران بسیار زحمت کشیدند و دلیل آن این است که این بیماری درمان قطعی ندارد و بیشتر بحث مراقبت برای بهبود بیمار مطرح است.
پورنگ پور حسینی، فرزند استاد پرویز پور حسینی نیز از زحمات کادر درمان بیمارستان فیروزگر قدردانی کرد و گفت: این جا جایی است که به خاطر وضع مالی بیمار یا شهرتش به او نگاه نمی کنند و با همه یکسان مهربانند. در مدت هجده روزی که پدر در این بیمارستان بستری بود همه شما زحمات بسیاری کشیدید و دیدم که برای تمامی بیماران بی دریغ زمان می گذارید. بی اندازه از شما و مهربانی هایتان سپاسگزارم.
در ادامه در فضای باز از تک تک پرستاران تقدیر به عمل آمد و لوح سپاس و هدیه ای به رسم یاد بود به ایشان اهدا شد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا