جشن تولد هنرمندان پیشکسوت آذرماهی برگزار شد

باغ زیبای تهران چهارشنبه ـ ۱۷ آذر ماه ـ میزبان جشن تولدی برای هنرمندان پیشکسوت متولد آذر ماه شد.

این مراسم که با حضور نیک‌نام حسینی‌پور (مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت)، مجید پوراحمدی (مدیر عامل صندوق اعتباری هنری)، علیرضا نادعلی(نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران) و تعدادی از هنرمندان پیشکسوت همراه بود، ساعت ۱۱ ظهر در باغ زیبا آغاز شد.

با ورود هنرمندان به سالن، صابر قدیمی ـ مجری برنامه ـ از مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت برای سخنرانی به روی صحنه دعوت می‌کند. 

حسینی‌پورصحبت خود را با این شعر آغاز کرد :

آذرخانم بیا و

با آمدنت

دلِ مردمان دنیا رو شاد کن.
بیا و

با خودت دلخوشی و سلامتی را هدیه بیاور .
زمان رفتنت
آرام درِ پاییز را ببند

که همه بعد رفتنت

جشن و شادی شبِ یلدا را کنار هم برگزار کنند.»

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه گفت : با استعانت از نام بی‌همتا و یادِ همواره آرامش‌بخشِ خدایی که از بوی گل بهتر است و از نور باران صمیمی‌تر…

سلام ویژه به «آذرماهی‌هایِ ماه» و خیرمقدم به حضار محترم که دعوت ما را پذیرفتند و در این دورهمیِ صمیمانه گِرد هم آمدند تا به سلامتی متولدین این ماه جشنِ مختصر اما باشکوهی را میزبان‌شان باشیم. مقدم‌تان گلباران، خوش آمدید به خانۀ خودتان.

پاییزِ عزیزِ هزاررنگ، با تمام چشم‌نوازی های بی‌نظیرش مهر را به آذر رساند و اینک کم‌کم صدای پای زمستان در کوچه‌ها به گوش می‌رسد. امروز به محفلی دعوت شده‌ایم که لبریز عطرِ یاد و خاطرۀ هنرنمایی و هنرمندیِ هنرمندان پیشکسوت آذرماهی است.

قصۀ پرغصه‌ای را سپري كرديم

نیکنام حسینی پور در ادامه افزود : يكسال گذشت، یکسال از ثانیه‌ها و لحظه‌هایی عبور کردیم که سراسر سرشار از شادی بود و همنشین غم. علی‌رغم تمام تلاش‌ها برای رفاه حالِ هنرمندان شایستۀ ایران‌زمین، قصۀ پرغصه‌ای را سپري كرديم در جدال با بیماری خانمانسوز کرونا. هنرمندان بزرگی را در این دوران از دست دادیم که هر کدام به نوبۀ خود، شناسنامه و هویت فرهنگ‌وهنر والای ایران بودند. بزرگاني که ناباورانه از میان ما پر کشیدند و نام نیک و آثار ماندگارشان را برای ما به یادگار گذاشتند. فارغ از آن‌همه خُسران و از دست دادن‌ها، خرسندیم که امروز و در این مکان، قرار است شمع تولدِ شما هنرمندان باوقار آذرماهی به نیّتِ سلامتی روزافزون و دلِ خوش روشن شود و جشنِ کوچکی را برای شما تاجداران مُلکِ هنر تدارک ببینیم. برای شمایانِ خوبتر از جان و خوبانِ هنرمند، که سرمایه‌های بی‌بدیل ایران عزیزمان هستید.که همچنان می توانید زایش داشته باشیدودرعالم فرهنگ وهنر بدرخشیدوروشنایی بخشید به دیگرانی که تشنه این نور هستند، بی‌اندازه خوشحالیم که گلِ روی‌تان را زیارت می‌کنیم، دستهای شما را می‌بوسیم و به احترامِ دانایی و خِردورزی‌تان از جای برمی‌خیزیم.

به خانه خودتان خوش آمدید

حسینی پور هنرمندان پیشکسوت را چراغدارنِ هنر و فرهنگ و ادب ایران نامید و ادامه داد :

شما چراغدارنِ هنر و فرهنگ و ادب هستید که جامعه از نورتان روشنایی می‌گیرد، برقرار و سربلند و سرافراز باشید. خیلی خوش آمدید به خانۀ خودتان و جشنِ زادروزتان. دگرباره خیرمقدم می‌گویم و بهترین‌ها را برای شما آرزومندم.

طالع‌بینان، متولدان آذرماه را کلکسیونی از خوبی‌ها می‌دانند. افرادی سرزنده، پرتحرک، طناز، خوش‌مَشرب، عاشق، خوش‌بین، بانشاط، گرم همچون آتش، خوش‌قلب و در یک کلام «دوست‌داشتنی». خوشبختیم و خوشوقت که در چنین جمعِ باصفایی حضور داریم و به شکرانۀ این موهبتِ والا بسی شکرگزار.

به قول حضرتِ حافظِ شیرازِ محرمِ راز: «هزار سلطنتِ دلبری بدان نرسد / که در دلی به هنر، خویش را بگنجانی»

بیکران سپاس از شما خوبان دوست‌داشتنی که افتخار دادید و دعوت مارا پذیرفتید. پس به افتخار خودتان دست بزنید و شاد باشید. پیشاپیش یلدا بر همگان تهنیت. امیدوارم همیشه سلامت و سربلند باشید.

اهدای وام ۳۰ میلیون تومانی

پس از مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، مجید پوراحمدی (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر) به روی صحنه آمد و در خبری عنوان کرد: «تصمیم گرفتیم برای اینکه خدمتی به بخش خانواده داشته باشیم، هر هنرمند عضو صندوق که ازدواج کرد، ۳۰ میلیون به عنوان وام تقدیمشان کنیم. همچنین هر هنرمندی که صاحب فرزند شود، ۳۰ میلیون تومان وام با تسهیلات ۲ درصد به آن‌ها پرداخت خواهیم کرد.»

تجلیل از کادر درمان

همچنین در ادامه مراسم با توجه به قرار داشتن در آستانه فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، از دو نفر از اعضای کادر درمان با اهدای لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد.

رونمایی از آلبوم «نیمه شب آذر ماه»

در ادامه این خبر از آلبوم «نیمه شب آذر ماه» ابوالفضل صادقی‌نژاد رونمایی شد و صدای سنتور در باغ زیبا طنین انداز شد.

فاضل جمشیدی، خواننده نیز در حاشیه رونمایی از این آلبوم به روی صحنه آمد و درباره جایگاه آواز اظهار کرد: «ابتدا آواز بود و بعد ساز به وجود آمد اما درحال حاضر کمتر خواننده‌ای می‌تواند بدون ساز بخواند؛ چراکه ساز، دل آدم‌ها را کوک می‌کند. در کشور ما تک‌نوازی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، درحالی که نوازنده‌ای اگر تک‌نوازی می‌کند، تمام وجود شخص در دستانش آمده است.»

مدیران فرهنگی برای ایجاد حال خوب در شهر از پیشکسوتان کمک بگیرند

علیرضا نادعلی، نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران نیز به دعوت مجری برنامه به روی صحنه آمد در بیاناتی خاطرنشان کرد: «فکر می‌کنم گوش دادن به حرف‌های مسوولان حوصله‌سربر باشد و من هم مسئول نیستم. من به نمایندگی از همشهری‌های شما در اینجا حضور دارم. ما دیدگاهی داریم که توجه به هنرمندان و انجام برخی کارهای فرهنگی ـ هنری در شهر کمترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم.»

این مقام مسئول اضافه کرد: «نقطه بالاتر اما این است که ما هر کاری در شهر بخواهیم انجام دهیم، از دریچه فرهنگ و هنر به آن نگاه کنیم. به این صورت کارهای اجتماعی نیز طور دیگری خواهد شد. حقیقتا از خیلی از اساتید بزرگوار می‌توانیم برای سامان دادن به این شهری که به هم ریخته و دچار اغتشاش است، استفاده کنیم. اینکه شهر را به حال خودش در افسردگی رها کنیم بی‌سلیقگی است. مدیران فرهنگی باید برای ایجاد کردن حال خوب در شهر از شما پیشکسوتان کمک بگیرند.»

وی ادامه داد: «در هر صورت شما یک خدمتگزار و بیش از یک نفر دارید که هرچه از دستمان برآید، انجام می‌دهیم.»

پس از اتمام سخنرانی‌ها از نیکنام حسینی‌پور، علیرضا نادعلی و حسن ریاحی برای اهدای هدیه هنرمندان به روی صحنه دعوت شد. مصطفی محدثی خراسانی، مهدی طوسی، قاسم فرجی، محمد نگینی، محمود حاج محمدی، سید حمید ساسانی، حسن فیضی راد، عطاالله ذی نوری، راضیه تجار، محمدعلی بنی اسدی، محمد رسول محمدی فرد، خسرو عمارلویی، مظفر طاهری پور، وارطان ساهاکیان، پری زنگنه، عشرت سیروس، اسماعیل عباسی یوسف آباد، سعید صادقی، عباس ملکی، مرتضی یوسف دوست، اسدالله طابع منش، سید محسن آقا نباتی، علیرضا عابدی،ابوالفضل صادقی نژاد، اسماعیل خلج، زهره بزرگمهری، منیژه آرمین، اسدالله یکتا، غلامحسین زمردی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، صدیقه پاکبین و شمسی فضل اللهی از هنرمندان پیشکسوت متولد آذر حاضر در این مراسم بودند.


تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا