دیدار با عکاسی که تاریخ ایران مدیون اوست

سیدعباس عظیمی به دیدار استاد افشین بختیار رفت.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت،روز گذشته (دوشنبه 10بهمن ماه ) سیدعباس عظیمی – مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت- با حضور در منزل استاد افشین بختیار با این پیشکسوت نامدار عکاسی دیدار کرد .

استاد محمد صیادصبور از دیگر عکاسان خبری نامدار و بین‌المللی کشور و از دوستان قدیمی استاد افشین بختیار و همچنین استاد صفا آقاجانی بازیگر و صداپیشه سرشناس و پیشکسوت کشور نیز در این دیدار حضور داشتند.


در این دیدار استاد افشین بختیارکه جامعه جهانی هنر او را به عنوان عکاس طبیعت و معماری می‌شناسد خاطراتی از مصائب و شیرینی‌های کار خود بیان کرد و همچنین بختیار با نمایش آرشیو ارزشمند خود مهمانان را مدهوش زیبایی‌های این گنجینه ارزشمند کرد .

افشین بختیار، زاده هفتم فروردین ۱۳۲۹؛ دارای مدرک درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نزدیک به ۴۵ سال است که به کار عکاسی در موضوعاتی از طبیعت، معماری، مردمی، صنعتی و هوایی از ایران و میراث فرهنگی و آثار باستانی مشغول بوده و از وی بیش از ۶۵ کتاب نفیس ایران شناسی به چاپ رسیده است .

که از آنها می توان به کتاب‌های از پاسارگاد تا داراب، ایران سرزمین افسانه ای، سفر به ایران،  پرسپولیس، ایران و ایرانیان، هفت اقلیم، سیستان و بلوچستان، ایران سرای کهن، گیلان، چهارمحال و بختیاری، سمنان، هفت رنگ زندگی و ایران، انسان، طبیعت و زندگی اشاره کرد.

افشین بختیار همچنین مدتی طولانی عکاس رسمی نشنال جغرافی در اروپا بوده و بیش از ٧۰ نمایشگاه بین‌المللی از آثارش برگزار شده است.

 او عضو رسمی عکاس یونسکو در خاورمیانه و از داوران دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه بوده است. بختیار در مصاحبه‌هایش همواره عنوان کرده است که ایران را نفس می‌کشد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا