شب خاطره انگیز هنرمندان پیشکسوت

یازدهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور پرشور هنرمندان پیشکسوت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، نشست صمیمی اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور محمد چکشیان، معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عضو هیات امنا موسسه، محسن علی اکبری پیشکسوت سینم و عضو هیات امنا موسسه ،مهدی افضلی ، مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و عضو هیات مدیره موسسه ، سیدعباس عظیمی مدیرعامل و عضو هیات مدیره موسسه و حضور پرشور هنرمندان عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت عصر سه شنبه ۲۸ شهریور ماه ۱۴۰۲ در محل موسسه برگزار شد . 

موسسه هنرمندان پیشکسوت در سال 1391 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است.

 اعضای این موسسه هنرمندان رشته‌های گوناگون هنری  در حوزه های سینما ، تاتر،  موسیقی،  تجسمی،  شعر،  ادبیات داستانی،  هنرهای سنتی و معماری هستند که بالای 60 سال سن و دارای گواهینامه درجه یک هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور هستند. 

سیدعباس عظیمی ضمن عرض خیرمقدم و تبریک سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت در ابتدای مراسم گفت : ۲۰ شهریور سالروز تولد این موسسه است ، که امسال به دلیل تقارن با ماه صفر، این مراسم را  با یک هفته تاخیر برگزار کردیم.

عظیمی با قدردانی از حضور پر شور استادان هنری و خانواده هایشان گفت : سالگرد تولد موسسه بهترین  بهانه  برای برگزاری دورهمی و نشست های صمیمی اعضای موسسه است و خوشحال هستم که باتفاق همکارانم امشب توفیق میزبانی جمع فرهیختگان فرهنگ و هنر را برعهده داریم.

عظیمی با اظهار شرمندگی برای از رونق افتادن خدمات موسسه  طی یکسال و اندی که مجددا به موسسه برگشته است ، اعلام داشت : با قول و قرارهایی که وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون محترم توسعه مدیریت و منابع و همچنین معاون محترم امور هنری برای کمک های مالی گذاشته اند،  امیدوارم در نیمه دوم سال‌ جاری شاهد خبرهای خوب و امید بخش برای هنرمندان پیشکسوت باشیم.

عظیمی ادامه داد: دوست داشتیم همانند سال های قبل بتوانیم با خدمات شایسته تر در خدمت هنرمندان باشیم اما با توجه به مشکلات بودجه ای  موسسه شرمنده  هستیم و به یک دورهمی ساده اکتفا کردیم .

در ادامه استاد تاها بهبهانی به نمایندگی از هنرمندان پشت میکروفون آمد و گفت : با دیدن فیلم هایی که در اینجا پخش شد یادم آمد حدود ۱۰ سال پیش زمانی که به موسسه می آمدیم اطمینانی برای سال های بعد در ما وجود نداشت . همیشه یک تزلزلی بود که نکند سال دیگر این موسسه وجود نداشته باشد . 

او اضافه کرد : اما امروز که آمدم حس دیگری به من دست داد . چرا که دیدم این موسسه جایگاه واقعی خود را  پیدا کرده است و مسئولین می دانند که این موسسه چه گنجینه گران بهایی برای کشور است .

بهبهانی در ادامه گفت : واقعیت این است که جامعه امروز ما در دست جوانان است. جوانان با دیدن این مجموعه و ارجی که به  پيشکسوتان گذاشته می شود انگیزه و امید  بیشتری یه آینده پیدا میکنند.

این مجسمه ساز مطرح و بین المللی کشور گفت : این موسسه در این ۱۱ سال با پایمردی سیدعباس عظیمی ، کسی که سنگ بنای موسسه را با دست خالی گذاشت به اینجا رسیده  بسیار عالی است و مطمئن هستیم که در ادامه هم با مدیریت او و پشتیبانی همیشگی  هنرمندان پیشکسوت هیچ خطی به این موسسه نخواهد افتاد و به جایگاه ایده آل خود برای خدمتگزاری هر چه بهتر به پیشکسوتان هنری خواهد رسید . 

محسن آقاعلی اکبری ( تهیه کننده سینما و عضو هیات امنا موسسه ) نیز گفت :‌سال ۹۱ که این موسسه تاسیس شد هیچ چیزی جز کاغذ وجود نداشت ، با هر زحمتی یک واحد در طبقه چهارم ساختمانی اجاره کردیم که اکثرا هم آسانسور آن خراب بود و باعث نارضایتی اعضا می شد . 

 تهیه کننده فیلم مریم مقدس ادامه داد: در حال حاضر خدا را شاکریم به جایی رسیدیم که موسسه ساختمان ، امکانات و اعتباری دارد و هر سال نسبت به گذشته شرایط بهتری را پیدا می کند .

آقاعلی اکبری اضافه کرد :‌وجود یک همچین مجموعه ای را باید به ایران اسلامی تبریک گفت چرا که در هیچ جایی از دنیا شما چنین مجموعه ای را نخواهید یافت که عصاره فرهنگ و هنر کشورش را یک جا جمع کند و آن ها را به بهانه های مختلف تکریم نماید . 

دکتر چکشیان معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عضو هیات امنا موسسه نیز طی سخنانی یازدهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت را به میهمانان و اعضای موسسه تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد با همت و حمایت مسئولان ذیربط مشکلات بودجه ای موسسه حل و فصل و شرایط ایده آل و در شأن هنرمندان پیشکسوت را در این موسسه شاهد باشیم .

آواز خواندن و اجرای قطعات موسیقی توسط  استادان : داود فیاضی ،  رشید وطن دوست و جواد انصافی از قسمت های جذاب این مراسم بود . 

در پایان هنرمندان پیشکسوت با شمارش معکوس از ۱۱ تا ۱ کیک تولد یازده سالگی موسسه را بریدند.

عکس های یادگاری گروهی و انفرادی هنرمندان پیشکسوت باتفاق خانواده از بخش های بیاد ماندنی این نشست صمیمی بود.

خسرو روشن، ناصر ممدوح، محمد علی جدید الإسلام، هادی مرزبان، فرزانه کابلی، محسن کوهستانی، ناصر آقایی، رشید وطن دوست، رضا بنفشه خواه، عشرت سیروس، عباس بابویهی، بهمن کریمیان، علیرضا درویش نژاد،عنایت بخشی،جعفری دارنجانی،خسرو حکیم رابط،محمد فیلی،سیاوش طهمورث، هوشنگ توکلی، فریده سپاه منصور، علی پویان، رضا ناجی، صفا آقاجانی، مجید قناد، منوچهر آذری، جواد انصافی، هرمز سیرتی، تاجبخش فناییان، خسرو عمار لویی، مریم نشیبی، محسن شاندیز، حسین پرستار، منوچهر پناهی نژاد، زهرا سعیدی، عیسی هاشم‌لو، تاها بهبهانی، فریده تطهیری مقدم، تقی شاهرخ، بهروز کریمی، بهناز ذاکری، محمد علی لقا، حجت اله اسدی، محمد جواد جدی، آزیتا لاچینی، سعید صادقی ، غلامرضا گمرکی، محمد علی گودینی، پرویز بیگی حبیب آبادی، حسین زندباف، داود فیاضی، عزت اله رمضانی فر، حسین مسافر آستانه، ملیح ناصری ، هادی آرزم، عباس مشهدی زاده، مهری شیرازی، مریم معترف، محسن آقا نباتی، همسر مرحوم صادق صندوقی، شهین پزشکی، حمید ساسانی، مرتضی رضایی، سید علی طاهری، هراچ مگردومیان، شاهین مسلمی پسر مرحومه فخار منفرد، محمد نگینی، امیر علی جوادیان، آذر هاشمی، همسر استاد شیخ الحکما، غلامعلی لطیفی، علی قلم سیاه، صدیقه پاکبین، زهرا امینی همسر مرحوم خمسه، شریفه سنایی، حسن ضرغامی، محمد ساربان، اسداله تابع منش، نبی اله حاجیان پور، علی حاجیان پور، عباس روحانی، مصطفی غیاث، ناهید تاج نیا، محمد رضا جعفری بهنام، سید محمد میرزمانی، ذبیح اله احمدی، غلامحسین نوری، صفر سامی، مصطفی محدثی خراسانی، اصغر همت ، افسر اسدی ، مهدی طوسی، سید جواد زیتونی، کیومرث قورچیان، جهانگیر رجبی خواه، جواد افشین نژاد، جعفر خواجه شیرانی، احمدعبدالهی نیا، اکرم السادات حسینی، علیرضا عابدی ،دلاور هاشم لو، حسن فیضی راد، علی اصغر ریسه، جلیل فرجاد،‌ مهوش نیکخو، غلامحسین شادی، منیژه آرمین، سعید جعفری بروجردی، مرتضی صادقی افجه،احمد عربانی، قربانعلی اجلی، رضا بانگیز، محبوب عارفی، کاظم هژیر آزاد،داود فیاضی و … هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند

My

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

2 دیدگاه دربارهٔ «شب خاطره انگیز هنرمندان پیشکسوت»

  1. علیرضا عابدی

    درود وسپاس بر استاد گرانسنگ جناب آقای عظیمی عزیز و همکاران محترمتان از توجه و محبت صمیمانه جنابعالی برای برگزاری جشن یازدهمین سالگرد تأسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت ایران این دورهمی بسیار زیبا و به یادماندنی را با حضور هنرمندان فرهیخته فراهم آوردید .بی نهایت سپاسگزاریم.
    ارادتمند علیرضا عابدی

  2. زری اصغری

    با عرض سلام وسپاس فراوان برای زحمات کارکنان دلسوز موسسه هنرمندان پیشکسوت که هر از چند گاهی به بهانه های مختلف قبول زحمت وهزینه می‌کنند ودوستان را دور هم جمع می‌کنند .شبی به یاد ماندنی ودوستانه ای بود خیلی خوش گذشت
    پایدار ومانا باشید مدیر بزرگوار وهمکاران موسسه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا