شیوه کمانچه نوازی به چاپ هشتم رسید

چاپ هشتم کتاب شیوه کمانچه نوازی دوره دوجلدی به تالیف مهدی آذرسینا منتشر شد.

چاپ هشتم کتاب شیوه کمانچه نوازی دوره دوجلدی با تالیف استاد مهدی آذرسینا-هنرمندپیشکسوت موسیقی و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت -توسط انتشارات سروش منتشر شد.

کمانچه از سازهای زهی قدیمی ایران و در واقع نوع تکامل یافتۀ رَباب است. کاسۀ گرد و پایۀ آهنی دارد و مانند تار و ویولن سیم های آن را با گوشی محکم و کوک می کنند. کمانی که با آن کمانچه می نوازند کمانه نام دارد و همان است که در ویلن کلمۀ فرانسۀ آرشه (به معنای کمان کوچک) جای آن را گرفته است. این ساز و صدای پرنفوذ و دل انگیزش برای دوستداران موسیقی ایرانی شناخته شده است ولی برای آموزش کمانچه نوازی به طور عملی متنی تدوین نشده بود. کتاب حاضر به منظور برطرف کردن این نقص تألیف شده است. بخش های دو جلد کتاب عبارت اند از: درآمد (موسیقی و روش های آموزش آن و چگونگی تألیف روش کمانچه نوازی)، دربارۀ کمانچه، شناخت ساز کمانچه، کتاب اوّل (تمرین)، کتاب دوم (تمرین و تطبیق حروف فارسی با لاتین)، نت نویسی قطعاتی که با تغییر کوک اجرا می شوند، کمانچه نواز و کمانچه نوازی، فاصله و ریتم در موسیقی ایرانی، امکانات نوازندگی در کمانچه، شناخت ساز کمانچه، کتاب سوم (مجموعۀ شور و ماهور و همایون و چهارگاه) و کتاب چهارم (آهنگ هایی از موسیقی دستگاهی ایران برای کمانچه).

علاقمندان برای تهیه این مجموعه میتوانند از طریق لینک زیر اقدام نمایند :

https://www.soroushpub.com/fa/product/view/1105/شیوه-کمانچه-نوازی-دوره-دوجلدی-چاپ-هشتم-سال1401_قیمت150000توماننویسنده-مهدی-آذر-سیناچاپ-اول-تاهشتم11000نسخه_انتشارات-سروش

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا