صدای عود شاپور رحیمی پس از 4سال شنیده شد

نیکنام حسینی‌پور به دیدار شاپور رحیمی – نوازنده و خواننده پیشکسوت–رفت.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، نیکنام حسینی‌پور – مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت- عصر سه‌شنبه 23 آذر 1400 به بهانه تولد شاپور رحیمی به منزل این هنرمند پیشکسوت رفت.

در این دیدار ناصر مقدم – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز- فاضل جمشیدی – خواننده – حکیم‌رابط-رئیس انجمن موسیقی استان البرز نیز حضور داشتند.

شاپور رحیمی که چهارسال از آخرین باری که ساز نواخته بود می‌گذشت قطعاتی را با ساز عود اجرا کرد و فاضل جمشیدی با آواز او را همراهی کرد .

 در انتهای مراسم نیکنام حسینی‌پور بر ضرورت حفظ میراث ،خاطرات و اسناد تاریخی هنرمندان پیشکسوت  توسط نهادهای فرهنگی تاکید و آمادگی موسسه برای همکاری در این امر مهم را اعلام کرد ،همچنین لوحی را به نشانه سپاس برای سال‌ها فعالیت به شاپور رحیمی اهدا کرد .

شاپور رحیمی متولد 23آذر 1326و در سال ۱۳۴۵ در برنامه کودک رادیو ایران به‌عنوان خواننده فعالیت هنری خود را آغاز کرد. سپس نزد اسماعیل مهرتاش به یادگیری ردیف وی پرداخت و پس از آن از محضر محمود کریمی، ادیب خوانساری، محمدرضا شجریان، عبدالله دوامی، نورعلی برومند بهره برد. سبک خوانندگی وی تحت تأثیر محمود کریمی است که ۱۸ سال شاگرد وی بوده‌است.

شاپور رحیمی ردیف‌های سازی و نواختن عود (بربط) را نیز نزد نصرالله زرین پنجه و منصور نریمان فرا گرفته‌است و مدرک دانشگاهی او کارشناسی عود است و در سال ۱۳۹۲ نشان درجه یک هنری به او اعطاء شد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا