صندوقچه اسرار هسته‌ای ایران

هنرمندان پیشکسوت از حوزه های گوناگون نیز این اقدام را محکوم کردند.
موسسه هنرمندان پیشکسوت

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت: اینکه به عنوان یکی از 500 شخصیت قدرتمند جهان شناخته شوی کار کمی نیست. قدرتی علمی که تو را به عنوان یکی از دانشمندان برتر علوم موشکی و هسته‌ای که کمتر کسی در ایران او را به اسم و رسمی دولتی به یاد می‌آورد، ثبت کند کار کسانی مانند فخری‌ها زاده‌هاست و بس.

شهید محسن فخری زاده، سرداری از خطه قم که پس از سالها مجاهدت علمی در کشور، روز هفتم آذرماه طی یک برنامه از پیش تعیین شده تروریست‌های بین‌المللی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. کسی که با رفتنش داغی بر دل ایران و ایران زمین گذاشت.

«صندوقچه اسرار» برنامه هسته‌ای ایران رفت تا باز هم ثابت شود، دشمنان ایران مستاصل پیشرفت‌های علمی ایران شده‌اند و راهی جز حذف دانشمندانمان نمی‌بینند. دانشمندی که سال ها در سیبل اهداف ترور موساد بود و هفتم آذر 99 این بهانه برایشان فراهم شد و فخر علم و دانش ایران به جایگاه ابدی خود بال گشود.

ترورهایی که با هدف متوقف کردن روند توسعه علمی در کشورمان رقم خورده و سالها است دانشمندان ایران را هدف گرفته است. این قصه سردراز دارد و ما برای حفظ توان دانشی و علمی که حقی مسلم ایرانیان است خون‌های زیادی داده‌ایم. شهیدانی چون مجید شهریاری، احمدی روشن، مسعود علی‌محمدی. البته که این قصه همچنان ادامه دارد و فخری‌زاده آخرین هدف دشمنان نخواهد بود.

فراغ فخری‌زاده بهانه‌ای شد تا جمعی از هنرمندان ایران زمین به پاس حق‌گرایی و تلاش‌های مجدانه و بی ادعای علمی‌اش دل‌نوشته‌ای با عنوان «تویی که نمی‌شناختمت» منتشر کنند و قدردان این مجاهد بی‌نام و نشان داخلی اما شناخته شده بین‌المللی شوند.

دل‌نوشته‌ای که امضای هنرمندانی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، کمال تبریزی، مجید مجیدی، همایون اسعدیان، منوچهر محمدی، پرویز پرستویی، رسول صدرعاملی، مجتبی راعی، نرگس آبیار و دیگر چهر‌های برجسته هنری را به یادگار در خود ثبت کرده است تا سندی باشد بر مظلومیت ایران و خون‌هایی که ناجوانمردانه از دانشمندان ایرانی ریخته شد.

هنرمندان پیشکسوت از حوزه های گوناگون نیز این اقدام را محکوم کردند.

محمد حسین عطارچیان از هنرمندان عرصه خوشنویسی، معتقد است: ترور این دانشمند اقدامی ناجوانمردانه است. چرا که دشمنان چشم دیدن پیشرفت کشور را ندارند. پس اقدام به ترور دانشمندان ما می کنند. اما نمی دانند که این اقدامات نتیجه ای ندارد و ما مسیر پیشرفت را با قدرت ادامه می دهیم.

هوشنگ توکلی از بازیگران و کارگردانان پیشکسوت نیز درباره این اقدام می‌گوید: ترور در کل اقدامی غیر انسانی و مذموم است. هر فردی در هر شرایط و مکانی از این کره خاکی این اقدام را انجام دهد، مرتکب اقدامی پلید شده است. اما ترور دانشمند هسته ای کشورمان که انسانی بزرگ و تاثیرگذار بود نیز از این قاعده جدا نیست. بخشی از دفاع کشور بر عهده این شهید بود و این ترور بخشیده شدنی نیست.

هنرمند پیشکسوت عرصه هنرهای تجسمی حسین فخیمی نیز این اقدام را محکوم کرد و بیان می‌کند: ترور عملی ناپسند و اشتباه است و نشان از ضعف و ناتوانی دارد. افرادی که دست به ترور می زنند توانایی گفتگو ندارند. ترور دانشمند کشورمان شهید فخری زاده نیز نشان می دهد دارند از انسانیت دور می شوند و این کار اشتباه را محکوم می‌کنیم.

 همچنین خسرو روشن می‌گوید: دشمنان شب از لانه خارج می شوند و به شکار می روند. با این اقدام نخبگان کشور ما را از بین می برند و داغ دارمان می کنند. آنها کورکورانه دانشمندان ما را از بین می برند. چه می توان گفت جز اینکه ابراز تاسف کرد. این داغ را در سینه دارم. آنها سال ها است که این اقدامات را انجام می دهند از شهادت بهشتی تا سردار سلیمانی و اکنون شهادت فخری زاده. همه ما داغ دار هستیم.

به سراغ هنرمند مجسمه ساز کشور رفتیم او که با هنر دستانش سال ها به معرفی فرهنگ این کشور پرداخت. طاهر شیخ الحکما نیز بیان می کند: این اقدام از سوی تمام انسان‌های آزاده محکوم است. یکی از بهترین دانشمندان کشور را ترور کردند و این جای تاسف دارد. عوامل داخلی و خارجی این اقدام باید به سزای کار خود برسند. ترور در تمام دنیا امری منفی است و ما نیز آن را محکوم می کنیم.

 آهنگساز پیشکسوت کشور او که با نوای سازش همگان خاطره داریم نیز تاسف خود را از این اتفاق اعلام کرد. حسن ریاحی می گوید: این ترور اتفاق ناپسند بود و آن را محکوم می کنیم.

راضیه تجار نویسنده پیشکسوت کشور نیز ابزار می‌کند: مخالفت خود را با این موضوع اعلام می کنم و جای تاسف دارد. شخصیت هایی همچون فخری زاده باید پوشش امنیتی بالا داشته باشند. از دست آن فاجعه ای بزرگ و عمیق است. قطعا ایشان شاگردانی را تربیت کرده اند اما هیچ جایگزینی برای این شهید وجود ندارد.

اسفندیار قره باغی نیز معتقد است: آدم کشی عملی غیر انسانی است . دشمنان ما که دم از تمدن می زنند باید به خودشان آیند. آنچه مسلم است شهید فخری زاده فردی نظامی و سرباز کشور بود که تمام دنیا او را می شناختند و حتی سگ اسراییلی نیز چندین بار از این شهید نام برده بود.

اسماعیل آذر استاد ادبیات فارسی دیگر هنرمند پیشکسوتی بود که این اقدام را ناپسند خواند. او می‌گوید: از پشت خنجر به کسی زدن در اسلام محکوم است. ترور نیز از نظر انسانی ناجوانمردانه است و از نظر هر جوانمردی اقدامی باطل است. شهید فخری زاده نیز در داخل زیاد شناخته شده نبود اما اقدامات تاثیرگذاری را انجام داده بود.

رضا بنفشه خواه نیز درباره این موضوع معتقد است: اینکه یکی از دانشمندان کشور را با ترور از دست دادیم غم انگیز است و جای تاسف بسیار دارد.

انسیه شاه حسینی دیگر هنرمند کشورمان با بیان اینکه این اقدام من را تحت تاثیر قرار داد می گوید: من فقط می توانم به این جمله امام خمینی (ره) بسنده کنم که بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود. این ترور را باید از کثیف ترین اقدامات انسانی بدانیم.

هنرمند دیگر کشور عباس بابویهی نیز ضمن محکوم کردن این اقدام بیان می‌کند: این شهید مظهر تبلور اراده ملی در مبارزه با کشورهای تروریسم است و این اقدام ناپسند به هیچ عنوان در هیچ جای دنیا پذیرفته نیست.

پرویز بیگی حبیب آبادی شاعر و نویسنده نیز می‌گوید: با این ترور یک شخص ترور نشد بلکه باید گفت بخشی از علم را ترور کردند. ترور این دانشمند اقدام کثیفی بود.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا