عیادت مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از محمدعلی بهمنی

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از محمدعلی بهمنی ترانه‌سرای پیشکسوت عیادت کرد .

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، ظهر امروز ( دوشنبه ۲۱ خردادماه) سیدعباس عظیمی مدیرعامل این موسسه با حضور در بیمارستان ضمن عیادت از استاد محمدعلی بهمنی شاعر و ترانه‌سرای بنام کشور در روند درمان این عضو گرانمایه موسسه هنرمندان پیشکسوت قرار گرفت .

محمدعلی بهمنی روز‌ شنبه به علت سکته مغزی در بیمارستان بستری است.

محمدعلی بهمنی شاعر و غزل سرای ایرانی، متولد دزفول است. او نشان درجه ۱ هنری دارد و از ابتدای تاسیس موسسه به عضویت آن درآمده است .

فریدون مشیری اولین کسی بود که توانایی شعرگویی را در محمدعلی بهمنی، پیدا کرد و بهمنی اولین شعرش را در همان سن ۱۰ سالگی برای مادرش سرود و مجله «روشن فکر» در سال ۱۳۳۱ آن را چاپ کرد.

محمد علی بهمنی از سال ۱۳۴۵ همکاری خود را با رادیو آغاز کرد و و برنامه صفحه شعر را با همکاری شبکه استانی خلیج فارس ارائه داده است.
وی یکی از توانمندترین و موثرترین ترانه سرایان این دوره است و تا کنون با هنرمندان زیادی در عرصه موسیقی همکاری داشته است که از جمله شاخص ترین آن ها زنده یاد ناصر عبدالهی است.

اولین مجموعه محمدعلی بهمنی به نام «باغ لال» را انتشارات بامداد در سال۱۳۵۱ منتشر کرد و درپی آن آثار بسیاری از وی به دست مخاطبانش رسید. دو مجموعه گاهی دلم برای خودم تنگ می شود و شاعر شنیدنی است از آثار بسیار مشهور در کارنامه ی بهمنی، به چاپ دهم نیز رسیده است. بهمنی سال ۱۳۷۸ غزل سرای نمونه کشور شد و سال ۱۳۸۵ در نخستین دوره ی جشنواره شعر فجر به اتفاق حسین منزوی برگزیده بخش شعر کلاسیک شد و هم در فهرست چهره های ماندگار شعر قرار گرفت.

در بین آثار بهمنی «گاهی دلم برای خودم تنگ می شود» بی هیچ تردید در رشد غزل معاصر، مجموعه ای بس تأثیرگذار است.

عشق از جمله مضمون غزل های اوست. بسیاری بر این عقیده اند که غزل های او وام دار سبک و سیاق نیمایوشیج است. آنچنان که خود او می گوید: جسمم غزل است اما روحم همه نیمایی است در آینه تلفیق این چهره تماشایی است.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا