متولدین اولین ماه بهار شمع تولد خود را فوت کردند

مراسم پاسداشت و تکریم هنرمندان پیشکسوت متولدفروردین ماه، امروز سشنبه ۱۱ اردیبهشت به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت در مجموعه باغ زیبا برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، آئین پاسداشت و تکریم هنرمندان پیشکسوت متولد فروردین ماه با حضور داریوش ارجمند رئیس هیئت مدیره موسسه، مهدی افصلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و عضو هیئت مدیره موسسه ، حسن ریاحی عضو هیئت مدیره موسسه ،باقرزاده نماینده سازمان اتکا ، دکتر پورمحمدی معاون عتبات و عالیات و جمع کثیری از هنرمندان پیشکسوت باتفاق خانواده هایشان در مجموعه فرهنگی باغ زییا برگزار شد.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت بیان کرد: من و همکارانم خوشحالیم که بار دیگر عمری از خدا گرفتیم و توانستيم در خدمت هنرمندان پیشکسوت باشیم؛ تصور می‌کنم رکورد مراسم پاسداشت و تکریم ماهانه یا همان جشن های تولد برای هنرمندان پیشکسوت را در دنیا شکسته ایم! و از سال ۹۲ بدون وقفه (به جز دوران کرونا) درحال برگزاری مراسم تکریم هنرمندان پیشکسوت هستیم.
وی با زبان طنز به کتاب گینس اشاره کرد و گفت : باور دارم که از لحاظ کمی و کیفی این جشن ها قابلیت ثبت در کتاب گینس را دارد.

وی در ادامه افزود: فروردين ماهی های مؤسسه ما از همه ماه های دیگر پرتعداد ترند و این آمار پرشمار برای اعضایی که همه در ویژگی هنر با هم هم داستان هستند در نوع خود جالب و قابل توجه است.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به وقایع و توانمندی نظامیان کشور تصريح کرد: در روزهایی که گذشت عملیات نظامی وعده صادق صورت گرفت که برای به رخ کشیدن اقتدار ایران در دنیا اتفاق جالبی بود و جا دارد از نیروهای نظامی مان تشکر کنیم که جواب بدخواهان مملکت را دادند و افتخار می‌کنیم که از لحاظ ساخت و تکنولوژی به جایگاهی رسیده ایم که کسانیکه روزی نمی‌خواستند به ما سلاح بدهند، امروز به بهانه تحریم، تهدید می کنند که از ایران سلاح نخرند !

عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمک مالی رئیس جمهور محترم به موسسه گفت :
از کمک مالی دکتر رئیسی، رئیس محترم جمهور به موسسه و حمایت های دکتر اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین ذیربط تشکر می کنم و یادآوری می کنم که به همین واسطه غیر از توزیع هدایای نوروزی، در سال جدید اتفاقات خوبی برای تقویت برنامه های موسسه در راستای تکریم هنرمندان پیشکسوت اتفاق خواهد افتاد.
عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود از دکتر اعلمی معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان اتکا قدردانی و خبر از تفاهم نامه فی مابین، صدور کارت و برخورداری اعضای موسسه از امکانات و خدمات فروشگاه های زنجیره ای اتکا در سراسر کشور داد.

وی همچنین یاد و خاطره هنرمندان آسمانی متولد فروردین ماه را گرامی داشت و درگذشت استاد منوچهر پناهی نژاد پیشکسوت موسیقی را به خانواده و جامعه هنری تسلیت گفت.

داریوش ارجمند رئیس هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه خاطرنشان کرد:
در ماه رمضانی که گذشت و حوالی پایان سال گذشته باتفاق جمعی از اهالی فرهنگ و هنر جلسه ای با اقای دکتر رئیسی رئیس جمهور داشتیم که در آنجا ضمن قدردانی از ایشان بخاطر کمک مالی سال گذشته، درخواستی را برای استمرار کمک مالی به مؤسسه هنرمندان پیشکسوت مطرح کردیم و بیش از ۴۰ هنرمند پیشکسوت و بزرگ آن را امضا کردند که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد و محقق شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت : من تحقیق کرده ام و با قاطعیت میگویم که در هیچ نقطه‌ ای از دنيا مؤسسه ای مانند موسسه هنرمندان پیشکسوت برای تکریم پیشکسوتان هنر وجود ندارد و این افتخاری برای ماست که در این کشور تا این اندازه به هنر بها می‌دهیم، چرا که هنر و هنرمند ما تاریخ انقضا ندارد.

وی با اشاره به حمله مستقیم ایران به اسرائیل گفت: این روزها این کوشش هایی که برای وطن می‌شود فراموش نمی‌شود و حتی قابل پاک کردن هم نیستند؛ در نهايت در طول تاریخ فقط می‌توانند اینها را قضاوت و داوری کنند.

غلامرضا مجاوری ، حسن زادخیل ، اکبر صادقی ، مرتضی صادقی افجه ، کاظم هژیرآزاد ، یونس آبسالان ، ابراهیم نظری سنگرودی، سید کمال میرطیبی ، علی‌اصغر مصور زاده ، انسیه شاه‌حسینی ، سعید جعفری بروجردی ، حسین خسروی ، امیر صادق‌طهرانی ، غلامرضا گمرکی ، جمشید جهانزاده ، محمد اخوان ، محمود فرهمند بافی ، علیرضا کریمی تبریز ، هاشم محققی‌فرد ، محمد حنیف ، رضا شفیعیان ، آتش تقی‌پور ، فریده سپاه‌منصور ، سعید ثابت ، محمدعلی جدیدالاسلام ، محمدرضا سهرابی‌نژاد ، سیدعلی طاهری ، مسعود زنده‌روح کرمانی ، ناهید تاج‌نیا ، حسین زندباف ، غلامعلی حاجیان‌پور ، احمد نجفی ، امیر همتی ، ابوالفضل میرزااحمدی ، بهروز کریمی ، قدرت‌اله معماریان ، ایران حدادگر ، جواد شمقدری ، محسن کوهستانی‌نژاد ، هادی مرزبان ، خسرو حکیم‌رابط ،جواد افشین‌نژاد ، محمدهادی گلریزخاتمی ، یوسف حسینی ، مرتضی کاشی‌تراش اصفهانی ، شاهین فرهت ، عنایت بخشی ، افشین بختیار ، دلاور هاشم‌لو ، علی رستمیان ، سهراب سلیمی ، مرتضی کیانزاد ، اسماعیل محرابی ، سیدغلامرضا موسوی ، محمدعلی بهمنی ، سیدمحمد میرزمانی و همچنین خانواده هنرمندان آسمانی زنده‌یادان ولی شیراندامی و محمد هژبرابراهیمی هنرمندات حاضر در این مراسم بودند .

استاد قاسم رفعتی و محمد معتمدی نیز به عنوان مهمانان ویژه در این ضیافت حضور داشتند.

در ادامه با دعوت از هنرمندان متولد فروردین و اهدای هدیه و لوح موسسه و هدیه سازمان اتکا از هنرمندان متولد فروردین ماه عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت تقدیر شد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا