مراسم گرامیداشت شهدای خدمت  با حضور بیش از یکصد هنرمند پیشکسوت برگزار شد

ظهر امروز –دوشنبه 7 خردادماه – مراسم یادبود خادم فرهنگ شهید آیت‌الله رئیسی به میزبانی اهالی فرهنگ و هنر با حضور پرشور هنرمندان پیشکسوت در تالار وحدت برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت در این مراسم  محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه مدیران و معاونین وزارت فرهنگ، داریوش ارجمند بازیگر و رئیس هیئت مدیره موسسه ، انسیه شاه‌حسینی کارگردان و عضو هیئت مدیره موسسه ، مهدی افصلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و عضو هیئت مدیره موسسه ، سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه و جمع گسترده‌ای از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت حضور داشتند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی مطرح کرد: برای من خیلی سخت است، در خصوص کسی صحبت کنم که بیشترین تأثیرگذاری را در حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خودم از او داشتم. سال‌ها توفیق داشتم تا هم‌نفس او باشم، در همه سال‌های که یک توفیق همکاری شبانه‌روزی با او داشتم چیزی جز خدمتگزاری علاقه بالای به تک‌تک شهروندان ایرانی به او ندیدم در طول این سه سال که دوره کوتاه ریاست جمهوری او شکل گرفت، اهالی فرهنگ و رسانه گواهی می‌دهند که کاری نبود از او و دولتش بر بیاید و دریغ کند. او به همه دغدغه‌های فرهنگ و رسانه واقف بود.

اسماعیلی همچنین گفت: ما در فقدان یک رییس جمهور طراز و به فرمایش رهبر انقلاب، جامع‌الاطراف مواجه هستیم. من جز ابراز محبت، عاطفه، تاسف و تاثر از فقدان چنین شخصیت دلسوز و خدمتکاری نشنیدم. مردم ایران نشان دادند به خدمتگزاران واقعی خود عشق می‌ورزند. رییس جمهور عزیز ما بسیار مظلوم و مکدوم بود و بر خود و ما حرام کرده بود از ناامیدی و مشکلات بگوییم. خودش را وقف مسائل و مشکلات مردم کرد. سه سال شب و روز نشناخت. به برخی از استان‌ها بیش از ۱۰ بار سفر کرد. یک شب ساعت ۴ صبح از ترکیه برگشتیم و باید به کرج می‌رفتند، در همان فرودگاه استراحت کردند که به سفر بعدی خود برسند. اهالی فرهنگ و هنر، پدری دلسوز، برادری مهربان و بزرگترین خیراندیش را از دست دادند. رئیسی رییس جمهور، به اندازه رییسی شهید دستش باز نبود!

داریوش ارجمند رئیس هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت در این مراسم گفت: بزرگ مردی رئیس جمهور ما بود که با عشق به او رأی دادیم؛ آرزو می کنم عادات، روش و شیوه او در مردانی که پس از این امور مملکت را به دست می گیرند هم باشد. از این مرد بیاموزند که چگونه با مردم و میان مردم بود و تا آخرین روز خدمت جانش را برای کشور داد.اسماعیل آذر شاعر و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت در سخنانی گفت: ماه رمضان در خدمت دوستان بودم که پس از افطار آقای شهید رییس جمهور و آقای وزیر ارشاد نشسته بودند، خیلی سریع رد شدم که مزاحم افطار آنها نشوم که آقای رئیسی من را صدا زدند و گفتند که همان روز صبح برنامه «چهارگاه» مرا در تلویزیون دیده‌اند و این آخرین بار بود که ایشان را دیدم دوستان عزیزم ما و مرگ با هم حرکت می‌کنیم. دعا می‌کنم که همه ما عاقبت بخیر شویم و خدا رحمت کند رییس جمهور را.

در بخش دیگری از این مراسم شاهین فرهت موسیقیدان و عضو موسسه هنرمندان پیشکوست در سخنانی اظهار کرد: من دوبار رییس جمهور را دیدم؛ بار اول افطاری در ساختمان ریاست جمهوری که از طرف فرهنگستان هنر صحبت می‌کردم و برای ایشان انواع موسیقی به خصوص موسیقی نواحی ایران را شرح دادم که ایشان با دقت حرف‌های مرا گوش کردند و بعد خواستم که فرهنگستان هنر را حمایت کنند که با روی باز قبول کردند. بار دوم در میهمانی بود که در اجلاس برگزار شد که در آن موقع هم به من گفتند، در حال تلاش برای توسعه موسیقی ایران هستند و من واقعا تشویق شدم و امیدوارم روحشان در آرامش باشد.

محمدعلی رجبی مدرس دانشگاه و عضو پیوسته فرهنگستان هنر و موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی مطرح کرد: ما همه در این راه هستیم. من این ایام بیشتر پای تلویزیون بودم و صحبت‌های مردم را می‌دیدم. درس جدیدی از مردم گرفتیم و بی‌خود نبود، رییس جمهور عزیز برای مردم این همه کار کرد؛ بین سخنان مردم از همه اقشار دو واژه دریافت کرده و آن هم رضا و صدق است. رضا را گاهی با عنوان «خادم‌الرضا» به کار می‌بردند. او اگر برای خلق کار می‌کرد، خلق را تجلی خلق می‌دید. کسی که در مقام رضا قرار گرفت جز به دستور عمل نمی‌کند. من دیدم شهید ئییسی میگ‌ویند دوست داشتم در جوار حرم اما رضا (ع) باشم و چه جایی بهتر و آرام‌تر از آنجا.

قربانعلی اجلی ، داریوش ارجمند ، حجت اسدی ، حسین اسرافیلی ، جواد افشین‌نژاد ، محمود اکرامی‌فر ، جهانگیر الماسی ، حمید انگجی ، رسول اولیازاده ، منوچهر آذری ، اسماعیل آذر ، هادی آرزم ، محسن آقاعلی اکبری ، محسن آقانباتی ، رضا بانگیز ، عنایت بخشی ، رضا بنفشه‌خواه ، کریم بهمنی ، حسین پرستار ، اسداله تابع‌منش ، آرش تاج ، حسین جعفری ، سیدجواد آشفته ، داود گنجه‌ای ، خانواده زنده‌یاد صادق صندوقی ، علی نعمتی ، امیرعلی جوادیان ، بامداد جویباری ، نبی‌اله حاجیان‌پور ، حسین خسروی ، اسماعیل خلج ، جعفر خواجه‌شیرانی ، علیرضا درویش‌نژاد ، جعفر دهقان ، غلامرضا راه‌پیما ، جهانگیر رجبی‌خواه ، قاسم رفعتی ، سیدعباس روحانی ، علی‌اصغر ریسه ، جواد جدی ، هرمز سیرتی ، انسیه‌ شاه‌حسینی ، جمال شورجه ، ابراهیم شهیدی ، علی کاوه ، محمد رحیم‌زاده نمینی ، محمدعلی رحیمیان ، حسن پیران ، طاهر شیخ‌الحکمایی ، محمد شیری ، مرتضی صادقی افجه ، حسن ضرغامی ، مهدی طوسی ، علیرضا عابدی ، احمد عزیز ، خسرو عمارلویی ، حسین فخیمی ، محمود فدایی ، شاهین فرهت ، محمود فرهنگ ، اسماعیل فضل فرهادی ، تاجبخش فناییان ، حسن فیضی‌راد ، قوام‌الدین قاسمی ، مجید قناد ، عباس کاشی‌تراش اصفهانی ، بهروز کریمی ، بهمن کریمیان ، محسن کوهستانی ، محمد گلریز ، سیدمحمد موسوی گرمارودی ، علی‌اصغر اسکندری ، مصطفی غیاث ، سعید صادقی ، کیومرث قورچیان ، غلامرضا گمرکی ، محمدعلی گودینی ، مصطفی محدثی خراسانی ، سیدمحمد میرزمانی ، عباس مستوفی‌الممالکی ، عباس ملکی ، مهدی میرزاعلی ، احمد نجفی ، حسن نیک نژاد ، مهوش نیکخو ، بهنام وادانی ، رشید وطن دوست ، یداله وفاداری ، مرتضی وفایی ، عیسی هاشملو ، دلاور هاشملو ، داود یاسری ، مرتضی یوسف دوست ، داود صادق‌سا ، ناصر جواهرپور ، ناصر فیض ،جمشید مجدوفایی، میترا اعتضادی ، ملیح ناصری ، خانواده زنده‌یاد مصطفی جاویدان و … از جمله هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا