نوازنده پیشکسوت موسیقی درگذشت

محمدعلی اسماعیلی متین نوازنده مطرح تمبک و‌ عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت درگذشت.

محمدعلی اسماعیلی متین نوازنده چیزه‌دست تمبک و‌ عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت در 88 سالگی درگذشت .
 
سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن عرض تسلیت و  تایید این خبر اعلام کرد: زنده یاد امروز در بیمارستان رسول اکرم (ص)  پس از یک دوره بیماری درگذشت.

موسسه هنرمندان پیشکسوت درگذشت این عضو‌گرانمایه خود را به خانواده ایشان و جامعه هنری به خصوص هنرمندان پیشکسوت تسلیت می‌گوید.

محمد اسماعیلی (زادهٔ 4 شهریور 1313، تهران) موسیقیدان و نوازنده تنبک اهل ایران است. محمد اسماعیلی با نام اصلی «محمد علی اسماعیلی متین» در تهران متولد شد.

او در سال 1330 توسط دایی‌های خویش مرتضی و مصطفی گرگین زاده به «حسین تهرانی» معرفی شد. در سال 1337 در گروه‌های موسیقی وزارت فرهنگ و هنر مشغول به کار شد و در ارکسترهای موسیقی ملی و گروه تنبک شروع به همکاری کرد و بعد از 5 سال برای اجرای برنامه‌های موسیقی ملی و هر چه بیشتر شناساندن آن به کشورهای آفریقایی، آسیایی، اروپایی و آمریکایی مسافرت کرد و برنامه‌هایی اجرا نمود. از سال 1343 در هنرستان موسیقی ملی مشغول تدریس شد و در سال 1345 سرپرستی گروه تنبک وزارت فرهنگ و هنر آن زمان را عهده‌دار شد. در سال 1343 به سمت هنرآموز تنبک در هنرستان موسیقی ملی به جانشینی استاد خود آموزش تنبک را عهده‌دار شد.

شیوه نوازندگی محمد اسماعیلی شیوه حسین تهرانی است. محمد اسماعیلی از امکانات تمبک مانند چوب، گرفت‌های تنبک استفاده کامل می‌کند. محمد اسماعیلی سابقهٔ طولانی در تکنوازی و همراهی با ارکستر دارد. دونوازی‌های (سؤال و جواب) وی با سنتور فرامرز پایور از آن جمله است.

انتهای پیام/

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا