هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند

چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت شامگاه یکشنبه ۱۰ مهرماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون هنری وزیر فرهنگ ، سید محمود معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و جمعی از هنرمندان پیشکسوت در سالن اجتماعات هتل پارک حیات مشهد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپی از سفرهای سال‌های گذشته هنرمندان با موسسه برای حضار به نمایش درآمد؛ یادی از سفرهای سال‌های ۹۳ تا ۹۸ و تصویری از هنرمندان فقید و در قید حیات.

عباس عظیمی در ابتدای این مراسم بیان کرد: این چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت است که در شهر مقدس مشهد برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به شهرهایی که تاکنون این موسسه میزبان هنرمندان بوده است گفت: قشم، کیش، آبادان، مشهد، تبریز رامسر شهرهای مختلفی بوده‌است که تاکنون افتخار این را داشته‌ایم که هنرمندان را به سفر ببریم.

عظیمی با اشاره به فضای حال حاضر هنرمندان عضو موسسه خاطرنشان کرد:  در موسسه هنرمندان پیشکسوت خانواده ای شکل گرفته است که این بزرگترین سرمایه وزارت فرهنگ و ارشاد است.

وی افزود: این خانواده امروز به درستی شکل گرفته است و باید تاکید کنم که امروز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شما سرمایه ای به اسم هنرمندان پیشکسوت دارید.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به سفر در جریان هنرمندان به مشهد تصریح کرد:این سفر به لحاظ کمیت بزرگترین سفری است که تا به امروز داشته ایم.

وی با تقدیر از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع هنرمندان پیشکسوت گفت: از سال ۹۱ تاکنون چنین حضورصمیمانه‌ای را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهد نبوده‌ایم؛ حضوری که یک وزیر اینگونه با صمیمیت در کنار هنرمندان قرار گیرد.

عظیمی با مخاطب قرار دادن وزیر فرهنگ افزود: این حضور شما برای ما دلگرمی برای ادامه مسیر و خدمت به هنرمندان پیشکسوت است.

عظیمی در انتها با تشکر از همکاری‌هایی که سفر مهرماه هنرمندان به مشهد را محقق ساخته است، گفت: از وزارتخانه به دلیل هماهنگی بلیت سفر و عنایت مالی دکتر اسلامی بسیار سپاسگزاریم.

در این مراسم همچنین از خانواده‌های زنده‌یادان صادق صندوقی، حسن مهری، کریم اکبری مبارکه و تورج شعبانخانی به عنوان همراهان خانواده هنرمندان آسمانی تقدیر شد.

محمدمهدی اسماعیلی در این نشست بیان کرد: با ابلاغ سلام رییس جمهور به نقش تاثیرگذار مسئولین و هنرمندان در آگاهی بخشی جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر از نقش تعیین کننده ای در آگاهی بخشی و تزریق امید و نشاط در جامعه برخوردار هستند که با اقدامات خود می توانند به ایجاد آرامش و وحدت ملی در جامعه کمک بسیاری کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند زیرا به خوبی می دانند که کشور عزیزمان بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.

اسماعیلی با بیان اینکه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خادمی اهالی فرهنگ و هنر افتخار می کنند، گفت: منافع ملی ایران عزیز در گرو انسجام و وحدت است و نباید اجازه دهیم، کوچکترین خدشه ای به انسجام ملی وارد شود از سوی دیگر هنرمندان همواره آموزگاران مردم در وطن دوستی و شکل گیری اتحاد ملی بوده اند و انشالله این مسیر را در کنار هم طی خواهیم کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امنیت کشور براحتی به دست نیامده است، خاطرنشان کرد: علی رغم سپری کردن برخی آشوب ها باید با قاطعیت گفت، ایران عزیز ما نقطه آرامش و ثبات منطقه به شمار می‌رود بطوری که قدرت های بزرگ دنیا چاره ای جز تسلیم در مقابل عظمت ایران ندارند.

 اسماعیلی در پایان یادآور شد: درگذشت غم‌انگیز دختر عزیز و کُرد کشور همه را متاثر کرد و شخص رئیس جمهور از روز اول این اتفاق با آنکه در سفر خارج از کشور بود، شخصا دستور پیگیری این موضوع را ابلاغ کرد و حتی بلافاصله پس از بازگشت به ایران با پدر مرحومه تماس گرفت اما عده‌ای در کنار رسانه های معاند و دروغ پرداز، این موضوع را بهانه‌ای برای ایجاد التهاب در جامعه کردند که با هشیاری اقشار مختلف مردم توطئه های دشمنان قسم خورده ملت ایران خنثی شده است. پس از آن مراسم تقدیر از محمود مادرشاهیان و تنی چند از هنرمندان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت.

در ادامه داریوش ارجمند هنرمند غایب این مراسم روی خط آمد و ضمن تقدیر از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در جمع هنرمندان گفت: خوشحالم که شما این روزها به رغم همه گرفتاری‌های هیئت دولت به این جمع آمده‌اید و خوشحال ترم از این که شما وزیر با حوصله ای هستید که به حرف های ما گوش می‌دهید و منتظر پیگیری طوماری که ما هنرمندان نوشته ایم از محضر رئیس جمهور هستیم

در‌پایان مراسم بیانیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت توسط مصطفی محدثی خراسانی خوانده شد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا