هنرمندان پیشکسوت در رابطه با شهادت آیت اله رییسی چه گفتند

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، هنرمندان عضو این موسسه با انتشار یادداشت و گفت و گوهای رسانه‌ای مختلف شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفتند.

داریوش ارجمند بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون هم در پیامی نوشت: شهادت مزد تلاش‌های خستگی ناپذیر آیت اله سید ابراهیم رئیسی در طول مسئولیت‌های او بود. آرام و متین در ظاهر، ولی پرخروش و جنگنده در باطن، برای خدمت به مردم ایران بود و خستگی را نمی‌شناخت. او می‌توانست در پایتخت باشد و وقایع و اتفاقات کشور را از پشت میزش رصد کند، بدون آنکه خطر را به جان بخرد، ولی رئیسی مرد عمل بود. او و همراهانش با کوله باری از افتخار خدمت به مردم ایران به سوی معبود پر کشیدند.

هادی مرزبان کارگردان تئاتر با تسلیت شهادت آیت الله رئیسی نوشت: شهادت رئیس جمهور را به اصحاب فرهنگ و هنر تسلیت می گویم. به احترام رئیس جمهور و شهدای این حادثه تمرین‌ها را کنسل کردم.

جعفر دهقان بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه شهید آیت الله رئیسی رابطه دوستانه و صمیمانه‌ای با هنرمندان داشت، اظهار کرد: شهید آیت الله رئیسی آن قدر با محبت بود که انسان هیچ‌گاه لطف و محبتش را فراموش نمی‌کند. این بزرگوار می‌خواست همیشه به مردم خدمتی کنند و تمام تلاشی که داشت، از بین بردن فساد بود اما نتوانست آن را تمام کنند و امیدوارم رئیس جمهور بعدی، ادامه‌دهنده راه ایشان در مبارزه با فساد باشد.

جهانگیر الماسی بازیگر پیشکسوت نیز مطرح کرد:
رئیس‌جمهور چنین افتاده و فروتن، فراموش ناشدنی است
در دیدارهایی که با آقای رئیسی داشتیم، چند شاخصه از ایشان خیلی پررنگ‌تر در ذهن و اندیشه و قلبم ثبت‌شده است. یکی‌ از آن‌ها، فروتنی بی‌مثال ایشان است؛ رئیس‌جمهور چنین افتاده و فروتن، فراموش ناشدنی است

رضا رویگری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: حادثه خوبی نبود. در دوره‌ای که ایشان رئیس جمهور بودند، بیش از همیشه احساس کردم که برای رفاه هنرمندان کار می‌کنند. امیدوارم دیگر در مملکت از این اتفاقات شاهد نباشیم.

محمد فیلی بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما نوشت: رابطه آیت الله رئیسی با هنرمندان خوب بود و از معدود رؤسای جمهوری بودند که با هنرمندان ارتباط بیشتری داشتند. این اتفاق، ضایعه بزرگی است.

محمود پاک‌نیت، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه در حادثه سقوط بالگرد، گفت: متاسفانه رئیس جمهوری پرتلاش و پرکار را از دست دادیم. امروز به دلایل مختلف دچار یک بی‌ثباتی شده‌ایم که از دست دادن سید بزرگوار ممکن است این بی‌ثباتی را تشدید کند. وی افزود: زمانی که سرپرست خانواده یا مسئول یک کشور از دست برود، تمام خانواده به هم می‌ریزد، رئیس جمهور نیز حکم پدر خانواده و جامعه را داشتند، چراکه جامعه و کشور بخش بزرگتر خانواده محسوب می‌شود و امروز پدر خانواده را از دست دادیم و زبانم از چنین رخداد تلخی قاصر است. این بازیگر تلویزیون ضمن آرزوی صبوری برای خانواده شهدای این حادثه و همسر و فرزندانشان، عنوان کرد: امیدوارم روحشان شاد و جای ایشان در بهشت باشد. در این راستا از مسئولانی که پس از این حادثه ناگوار و در غیاب رئیس‌جمهور مسئولیتشان سنگین‌تر خواهد شد، قدردانی می‌کنم.

مصطفی محدثی خراسانی شاعر پیشکسوت با سرودن قطعه شعری ابراز همدردی کرد:

درد دیدی و دم نیاوردی

حرف از بیش و کم نیاوردی

زیر این بار آسمان خم شد

تو ولی مرد ، کم نیاوردی

محسن روشن نورپرداز پیشکسوت سینما نیز گفت :خیلی متاسفم که جامعه هنری بخصوص پیشکسوتان عزیز حامی بزرگ خود را از دست دادند. روحشان شاد ویادشان گرامی باد.

حسین زندباف تهیه کننده و تدوینگر پیشکسوت سینما در پیامی گفت :واقعأ متاسفیم جامعه هنری پدر و پشتیبانی رو از دست داد. خیلی زود بود هنوزم باورمون نمیشه روحشان شاد.

راضیه تجار نویسنده پیشکسوت هم گفت :این اشکها مباد تمام شوند.رودی شدند که مرا به حاج قاسم می رساند. و تورا خادم الرضا به او.در ملتقای دورود سرود خوانید وقتی که آب وافتاب در مشت دارید .تا به وقت دعاب ه سر و روی مردم ایران بپاشید.

سید محمد میرزمانی موسیقیدان و آهنگساز پیشکسوت هم گفت : شهادت جناب رئیسی عزیز رئیس جمهور مظلوم و جهادگر قلب همه ما را به درد آورد.

حسین نوری نقاش پیشکسوت نوشت :بازگشت آسمانی‌ها را به آسمانِ شکوفه‌بارانِ انوارِ دادارِ مهربان به همه انسان‌های آزاده جهان و پیشکسوتان هنرمند عرض تسلیت دارم.

حسین اسرافیلی شاعر پیشکسوت نیز با قطعه شعری گفت :

حق خواست که درخیمه ی توحید بمانید

شایسته و بایسته ی تمجید بمانید

تصویرشمابود درآیینه ی خورشید

تقدیرشمابودکه”جاوید” بمانید

محمدحسین عطارچیان خوشنویس پیشکسوت کشور نیز در پیامی گفت :انا لله وانا الیه راجعون

آنان که رهِ عشق گزیدند همه در کوی سعادت آرمیدند

همه درمعرکهِ دوکون فتح ازعشق است

با آن که سپاه او شهیدند همه

ازخبرناگوار امروز افسرده و اندوهگینیم روحشان شاد و در اعلی علّیّین جایگاهشان باد

محمدرضا سهرابی نژاد شاعر پیشکسوت هم گفت :ومن یخرج من بیته مهاجرت الی الله و رسولی ….کسی که بخاطر خدا و رسولش از منزل خارج شود و درین راه مرگش برسد آجر و پاداش او با خداست . سوره نساء آیه ۱۰۰
شهادت سرباز اسلام و رییس جمهور مردمی و خادم الرضا و همراهانش ،را به جامعه هنرمندان هم تسلیت می گویم رضوان خدا بر او و همراهانش .

محمود اکرامی شاعر پیشکسوت نیز گفت :تنها خداست که می ماند

می روی و گریه می آیدمرا

اندکی بنشین که باران بگذرد
…حالا زمین سیاه پوشیده است

و دریا با نام موج بر سرزنان

شهیدانمان را از ورزقان تا تهران تشییع می کنند

احمد ناطقی عکاس پیشکسوت هم گفت :مرد جهاد در راه خدا به خدا پیوست.

لازم به توضیح است بیش از ۲۵۰ هنرمند پیشکسوت اعضای موسسه در بیانیه ای مشترک شهادت آیت اله رییسی و همراهانشان را تسلیت گفته اند.

پیام ها در حال تکمیل شدن است

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا