وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعهدات خود را در مورد موسسه هنرمندان پیشکسوت انجام می دهد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر چهارشنبه -۲۱ تیر- در نشستی با اعضای هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت از پیگیری خود درباره دستور رییس جمهوری مبنی بر حمایت از هنرمندان در نشست آتی شورای عالی سینما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت و به نقلاز مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: وظیفه ماست با افتخار به اهالی فرهنگ و هنر به ویژه پیشکسوتان  که به لحاظ عاطفی بیشتر نیازمند این خدمت هستند، خدمت کنیم و بیش از پیش بر این وظیفه اهتمام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه، شخص رئیس جمهوری به طور جدی پیگیر امور از وزرا است، تصریح کرد: زمانی که دستور آقای رئیس جمهور مبنی بر اعطای تسهیلات حمایتی به مجموعه هنرمندان به ویژه موسسه هنرمندان پیشکسوت را دریافت کردم بلافاصله پیگیری ها در این زمینه  آغاز شد.

اسماعیلی با بیان اینکه پیگیر تخصیص بودجه های  مناسب در قالب های مختلف برای هنرمندان است، از پیگیری خود درباره دستور رییس جمهوری مبنی بر اعطای بسته های مالی حمایتی  به موسسه هنرمندان پیشکسوت در نشست آتی شورای عالی سینما  خبر داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اشاره به سابقه هنری داریوش ارجمند رییس هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید کرد: استاد داریوش ارجمند از حیث سابقه هنری، کم نظیر هستند و مهمتر از آن، فهم علمی و تعهدشان زبانزد است.

محمد مهدی اسماعیلی افزود: لطف و همراهی این هنرمند، با مجموعه نظام و دولت مغتنم است و ما قدردان ایشان هستیم.

خدمات به هنرمندان پیشکسوت استمرار یابد

در ادامه این نشست داریوش ارجمند رئیس هیئت مدیره هنرمندان پیشکسوت گفت: این موسسه عصاره ۵۰ سال فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

ارجمند با بیان اینکه در گذشته خدماتی به پیشکسوتان ارائه می‌شد، تصریح کرد: انتظار می‌رود این خدمات استمرار داشته باشد و باید رفیق و دلسوز یکدیگر باشیم و همدیگر را بفهمیم. در این صورت درد هنرمندان پیشکسوت را می‌توانیم بفهمیم.

در موسسه هنرمندان پیشکسوت فوران عاطفه است
محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از این نشست گفت: در این موسسه بیشتر فوران عاطفه است و افراد بیش از هر چیز دیگری از داد و ستد عاطفه بهره مند می‌شوند.

وی در ادامه بر توجه بیش از پیش در حوزه تخصیص بودجه موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید کرد.

در ادامه این نشست سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نزدیک ۹۶ درصد از اعتبارات به موسسه اختصاص داده شده، تصریح کرد: تلاش می کنیم امسال هم مباحث مالی این موسسه را حل کنیم.

وی افزود: دستور رئیس جمهوری محترم درباره مساعدت به موسسه هنرمندان پیشکسوت را هم پیگیری کردیم و با سازمان برنامه و بودجه هم در این زمینه مکاتبه کردیم و امیدواریم انتظارات موجود محقق شود.

گفتنی است، نشست وزیر فرهنگ با اعضای هیئت مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت و با حضور سیدمحمود اسلامی ( معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) ، محمود سالاری (معاون امو هنری وزارت فرهنگ و رئیس هیئت امنا موسسه ) ، مجید زین العابدین (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی ) ،داریوش ارجمند ( رئیس هیئت مدیره موسسه ) ،مهدی افضلی ( مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ وعضو هیئت مدیره موسسه ) و سیدعباس عظیمی (مدیرعامل و عضو هیئت مدیره موسسه ) وبا هدف رفع چالش های مالی این موسسه چهارشنبه ۲۱ تیر برگزار شد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا