ويترين «پروين بهمني» در موزه موسيقي ايران

افتتاح ويترين «پروين بهمني» در بخش تالار مشاهير فرهنگ و هنر و موسيقي موزه موسيقي ايران
پروین بهمنی

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت آيين افتتاحيه ويترين «پروين بهمني»  در بخش تالار مشاهير فرهنگ و هنر و موسيقي موزه موسيقي ايران  ساعت ۱۱ روز سه شنبه 26  اسفند با حضور علی مراد خانی مدیرعامل موزه موسیقی  ، نیکنام حسینی‌پور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، سید احمد محیط طباطبایی رییس کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) و دامون شش بلوکی، پژوهشگر موسیقی نواحی و فرزنداستاد در موزه موسيقي ايران برگزار شد.

این رویداد با پيشنهاد و همكاري شوراي جهاني موزه ها(ايكوم) و بخش ايكوم ايران و موزه موسيقي ايران اجرایی شده‌است.

دامون شش بلوکی، پژوهشگر موسیقی نواحی و فرزند پروین بهمنی درباره این رویداد گفته است: در اين ويترين بخشي از تنديس‌هاي ملي و بين المللي و آثار و اسناد و كتاب و نشان هاي پروين بهمنی قرار داده‌شده و در موزه ثبت و نگهداري مي‌شود.

آيين افتتاحيه ويترين موزه «پروين بهمني»  در موزه موسيقي ايران  به علت رعايت پروتكل هاي بهداشتي مرتبط با كرونا با حضور تعداد محدودي مديران مربوطه و اساتيد و اصحاب رسانه برگزارشد. هم‌چنین در این مراسم لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت به استاد پروین بهمنی تقدیم شد.

استاد پروین بهمنی سال 1328 در شیراز متولد شد.  او فارغ التحصیل دانشسرای تربیت معلم بوده و خواننده و پژوهشگر فرهنگ قشقایی است. مدتی نزد اساتیدی چون محمد حسین کیانی، حبیب خان‌گرگین، غلامرضا خان‌بهمنی و محمد قلی خورشید موسیقی اصیل را آموخت. سپس به تهران رفت و مدتی نزد هنگامه اخوان مشغول یادگیری دستگاه شور شد. پس از آن به ایتالیا رفت و دو سال آنجا ساکن بود.

استاد پروین بهمنی به‌عنوان یکی از شش بانوی موسیقی کشور شناخته‌شده و مقام بانوی برگزیده فرهنگی ترکان جهان را از آن خود کرده‌است. هم چنین مدرک افتخاری دانشگاه آتاتورک نیز به او اهدا شده‌است.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا