پایان مهمترین رویداد هنری کشور در حوزه پیشکسوتان

به گزارش روابط عمومي موسسه هنرمندان پیشکسوت، جمعه دهم آذر ۱۴۰۲ ، مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بزرگ آثار هنرهای تجسمی و سنتی هنرمندان پیشکسوت با حضور محمود سالاری معاون هنری وزیر و رئیس هیات امنای موسسه، دکتر کاراندیش معاون سابق وزارت ارشاد ، سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و رئیس نمایشگاه و با حضور پرشور هنرمندان پیشکسوت برگزار شد .

محمود سالاری معاون وزیر در جمع هنرمندان پیشکسوت اظهار داشت: تاریخ هنر مشهون از هنرمندان و مکاتب متعدد است و زمانی که در این نمایشگاه قدم می‌زدم رگه‌های تاریخ هنر ایران و جهان و سبک‌ها و مکاتب هنری مختلف قابل مشاهده بود.وی ادامه داد: از تمام هنرمندانی که آثارشان را سخاوتمندانه به این نمایشگاه سپردند ممنونم و دیروز توفيق داشتیم تا با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آثار بازدید کنیم.
سالاری در ادامه گفت : دکتر اسماعیلی وعده خرید اثار را دادند، البته در روزهای گذشته وزير آموزش و پرورش هم آثاری را از این نمایشگاه خریدند و اگر امکان تمدید دیگری داشتیم که نداریم، قرار بود با هماهنگی ، مسئولان دیگری هم از نمایشگاه بازدید کنند، که به دلیل تداخل با برگزاری نمایشگاه بعدی در فرهنگسرای نیاوران ناچار به اتمام این رویداد مهم هستیم.سالاری تصريح کرد: یقینا این نمایشگاه در فاصله های زمانی کوتاه تر یعنی ۶ ماه و ۳ ماه هم قابل برگزاری است و می‌خواهیم با حمایت وزیر محترم و سایر دوستان فضای وزارتخانه را به سمت تکرار و استمرار چنین رویدادهایی ببریم.


معاون هنری تأکید کرد: لازم می‌دانم یادی از اتفاق امروز غزه داشته باشم که بعد از آرامش موقت دوباره آماج توپ و خمپاره شد.وی افزود: امیدوارم اتفاق غزه سبب شود تا وجدان بشری آگاه شود و به برکت دعای مردم شریف ایران و شما هنرمندان آتش فتنه در این منطقه خاموش شود. وی در پایان گفت : دست هنرمندانی که آثارشان را به این نمایشگاه عرضه و تنور این رویداد را گرم کردند می‌بوسم و از همه فعالان برپائی اين رویداد هنری ممنونم.


در این مراسم ، سید عباس  عظیمی برگزاری این نمایشگاه را به عنوان یک رویداد مهم هنری در سطح کشور و در راستای تحقق اهداف و وظایف موسسه هنرمندان پیشکسوت برای انتقال و انعکاس تجارب ارزشمند هنرمندان پیشکسوت دانست و این اتفاق را در جهت افزایش بالندگی فرهنگی و هنری جامعه موثر دانست و از اینکه زمینه عرضه آثار فاخر هنری در دومین نمایشگاه بزرگ آثار هنرهای تجسمی و سنتی پیشکسوتان فراهم شده اظهار خوشحالی کرد.


وی از مشارکت ، اعتماد و حمایت همیشگی بزرگان هنر ایران زمین ، همچنین از همکاری صمیمانه مجموعه فرهنگسرای نیاوران، تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر همکاران موسسه هنرمندان پیشکسوت و سایر نهادها و سازمان‌ها برای شکل گیری این نمایشگاه قدردانی کرد.


بنابر گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، در این مراسم با اهدای هدیه و تندیس موسسه، از هنرمندانی که آثارشان در نمایشگاه عرضه شده بود قدردانی شد.
یکصد و ده هنرمند پیشکسوت طراز اول از سراسر کشور، با ارائه بیش از ۲۰۰ اثر هنری فاخر، دومین نمایشگاه بزرگ آثار هنرهای تجسمی و سنتی را از ۲۴ آبان تا پایان روز جمعه ۱۰ آبان رقم زدند

thumnail
icon

۱۴:۵۰

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا