پیگیر تخصیص واکسن آنفولانرا به هنرمندان پیشکسوت هستیم

سیدمحمد طباطبایی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت درباره اینکه آیا واکسن آنفولانزا به هنرمندان پیشکسوت تعلق می گیرد یا نه اعلام کرد که پیگیر این موضوع از وزارت بهداشت هستیم.
موسسه هنرمندان پیشکسوت

سید محمد طباطبایی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: هنرمندان پیشکسوت در سنین بالای ۶۰ و ۷۰ سال هستند و در مقابل بیماری‌های آنفولانزا و کرونا در گروه پرریسک و پر خطر حضور دارند. از این رو باید حواسمان باشد که این عزیزان کمتر مورد آسیب قرار بگیرند.

وی یادآور شد: در حال حاضر دغدغه مردم و به ویژه گروه‌های سنی پرخطر استفاده از واکسن آنفولانزا است و هنرمندان پیشکسوت هم از این امر مستثنی نیستند.

طباطبایی اظهار کرد: ما در هیأت مدیره مؤسسه هنرمندان پیشکسوت تهیه واکسن آنفولانزا برای اعضای مؤسسه را مصوب کردیم و نامه‌ای نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دادیم تا از وزارت بهداشت درخواست کنند امکان تهیه واکسن آنفولانزا برای هنرمندان پیشکسوت فراهم شود.

وی درباره تعداد اعضای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت و واکسن آنفولانزای مورد نیاز، توضیح داد: کل اعضای مؤسسه یک هزار و ۱۰۰ نفر هستند که ما تقاضا داریم برای این تعداد از اعضا و یک همراه که شاید یکی از اعضای خانواده یا پرستار این عزیزان باشند نیز واکسن در نظر گرفته شود که در کل تعداد واکسن‌های مورد نیاز ۲ هزار و ۲۰۰ عدد است.

مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت تأکید کرد: ما لیست اعضا و همراهان شان را در اختیار دوستان وزارت بهداشت قرار می‌دهیم تا این دوستان شیوه توزیع را خودشان تعیین کنند. به این طریق از رسیدن واکسن‌ها به دست هنرمندان پیشکسوت اطمینان خاطر پیدا می‌کنند.

طباطبایی در پایان سخنان خود تصریح کرد: هنرمندان پیشکسوت جزو گروه‌های سنی پرخطر در خصوص مقابله با بیماری‌های آنفولانزا و کرونا هستند از این رو خواهشمندیم دوستان وزارت بهداشت و در رأس آنها وزیر محترم بهداشت توجه ویژه‌ای به این قشر داشته باشند و کمک کنند تا امکان برخورداری و استفاده از واکسن آنفولانزا برای هنرمندان پیشکسوت فراهم شود.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا