اسماعیل محرابی

اسماعیل محرابی بیست و پنجم فروردین سال 1323 در تهران متولد شد. او از بازیگران پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزبون است.
اسماعیل محرابی

«کرکس ها می میرند» آغازی برای فعالیت او در عرصه سینما شد. سال 1359. در این فیلم با داوود رشیدی هم بازی بود. اسماعیل محرابی لیسانس تئاترش را سال 1349 از دانشکده هنرهای زیبا دریافت کرد. دهه 60 سال‌های پرکای برایش بود و نقش‌هایی ماندگار را مقابل دوربین ثبت کرد.

او متولد سال 1323 در تهران است. زمانی که 21 سال داشت در نمایش «کلبه ای در جنگل» به کارگردانی رکن الدین خسروی روی صحنه رفت و با جمشید مشایخی هم بازی شد.

خانه سبز، آینه و هزار دستان برخی از سریال‌های برجسته ‌ای و ارزشمندی است که در ذهن مخاطب ماندگار شد و او نیز در آنها ایفای نقش کرده است. در کارنامه پربار این بازیگر آثار سینمایی مانند بوعلی سینا، طپش، افسون، وکیل اول، افسون، خواستگاری، بوسه‌های مادر و گذر موقت به چشم می‌خورد. اسماعیل محرابی در پروژه بزرگ «سربداران» نیز ایفای نقش کرد. مجموعه‌ای ماندگار که بازیگران بزرگی در آن بازی کردند و هنر خود را نمایش دادند.

این بازیگر برجسته در تله تئاتر هم ایفای نقش کرده است. در تله تئاترهای گوناگونی بازی تاثیرگذار او را شاهد بوده ایم که می توان به تله تئاتر «پیک نیک» در سال 1345 اشاره کرد که با عزت الله انتظامی در آن هم بازی بود. همچنین کلبه ای در جنگل، استثناء و قاعده، استپان و سوزنبان برخی دیگراز تله تئاترهایی هستند که در آنها نقش آفرینی داشته است.

اسماعیل محرابی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزبون از ابتدای راه اندازی موسسه هنرمندان پیشکسوت به عضویت این موسسه در آمد.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا