عباسعلی براتی‌پور

عباسعلی براتی‌پور در سال 1322 در تهران متولد شد.
عباسعلی براتی‌پور

زندگی‌نامه

در سال 1322 در تهران متولد شد. سومين فرزند یک خانواده شش نفري بود. بعد از این که دوران دبستان و دبیرستان را گذراند، در سال 1341 در نیروی هوایی استخدام شد و چون استعداد نسبتاً خوبی داشت یک سال پس از آن براي گذراندن دوره فني به آمریکا فرستاده شد. در سال 1355 براي بار دوم اعزام شد و دوره تکميلي الکترونيک را گذراند. در مدت سه سالي که طی دو نوبت در خارج از کشور تحصيل کرد، دوره‌هاي مختلف آموزشي و مشاوره را هم گذراند. در طول خدمت بيشتر به آموزش زبان و الکترونيک مشغول بود و در سال 1372با درجه سرهنگي بازنشسته شد.

عباسعلی براتی‌پور که با نام عباس براتی‌پور شناخته می‌شود، علاقه به ادبيات و شعر را از اواخر دوران دبيرستان در خود یافت و  در حوزه ادبیات بسیار مطالعه کرد.

در سال 1338 که به عضويت کتابخانه مجلس شوراي ملي درآمد، فرصتي پیدا کرد که مطالعه کتاب‌هاي ادبي را در برنامه روزانه خود بگذارد و در اين مدت به سرودن شعر نيز پرداخت. حتي زماني که خارج از ایران تحصيل مي‌کرد، از سرودن شعر و تفکر درباره‌ آن غافل نبود. اکنون او از شاعران آیینی است که اشعار بسیاری دارد.

اولین مجموعه شعرش را با عنوان «بهت نگاه» در سال 1369 منتشر كرد. آثار چاپ شده او عبارت‌اند از «غم دلدار»، «چشم بیمار»، «زمزمه‌ مستی»، «وعده دیدار»، «بر تربت خورشید» و «زمزمه‌ هستی». از آثاری که اخیراً چاپ کرده است می‌توان «مستوری»، «الفبای عشق» و«ارغوانی‌ها» را نام برد.

استاد عباسعلی براتی پور همچنان در حوزه ادبیات مشغول است و از سال 1392 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا