محسن شاندیز

محسن شاندیز بیست و سوم خرداد سال 1331 در مشهد به دنیاآمد. او از عکاسان جنگ و انقلاب نیز بوده و افتخارات بسیاری کسب کرده‌است.
محسن شاندیز

زندگی نامه

سال 1331 در مشهد به دنیا آمد. از نوجوانی به دنبال عکاسی رفت و آن را به صورت تجربی فراگرفت. سال 1354 به عنوان عکاس خبرگزاری پارس مشغول به کارشد.

محسن وفائی شاندیز از عکاسان جنگ نیز بوده و تا روزهای پایانی دفاع مقدس در جبهه‌ها به عکاسی مشغول‌بود.

تاکنون نمایشگاه‌های بسیاری برپا کرده‌است که در آن میان می‌توان به نمایشگاه عکس‌های جنگ و انقلاب در موزه هنرهای‌معاصر اشاره‌کرد. همچنین عکس‌های او در کتاب‌های بسیاری چاپ شده‌است.

یکی از عکس‌های او که صحنه مبارزه مردم خرمشهر در برابر یک تانک عراقی است، در سال 1981 میلادی به عنوان عکس برگزیده نمایشگاه جهانی آمستردام انتخاب‌شد.  هم چنین نام او در فهرست کتاب “شاهدان زمان” که شناسه عکاسان شهید، جانباز و ایثارگر است، به عنوان عکاس ایثارگر آمده‌است.

از افتخارات او می‌توان به دریافت لوح افتخار مسابقه عکس آزادی در سال 1383، دیپلم افتخار به عنوان عکاس برگزیده در جشنواره تصویر سال، لوح افتخار نمایشگاه و مسابقه عکس سراسری بیست و پنجمین سالروز فتح خرمشهر و دریافت لوح‌تقدیرهایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران، فرهنگستان هنر،انجمن عکاسان بحران، هواپیمایی ملی ایران”هما”، انجمن عکاسان نگاه، مؤسسه فرهنگی، مطبوعاتی ایران و بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره‌کرد.

هم چنین از دیگر فعالیت‌های او باید عضویت هیأت داوران جشنواره ی عکس دهه فجر انقلاب اسلامی و عضویت هیأت مدیره انجمن عکاسان بحران را نام‌برد. او از برندگان اولین دوره تجمع هنر و ادبیات نیز بوده‌است.

محسن شاندیز مدرک درجه‌یک‌هنری دارد و از سال 1397 عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت شده‌است.

سایر هنرمندان

اسکرول به بالا