شمع تولد هنرمندان بهمن ماهی روشن شد

جشن تولد هنرمندان پیشکسوت متولد بهمن ماه ـ دوشنبه ـ ۲۵ بهمن ماه در مجموعه باغ زیبا با حضور محمود سالاری (معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) و نرگس معدنی‌پور (ریاست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران) و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

جمال شورجه ، ناصر ممدوح ، بهزاد فراهانی ، فهیمه رحیم نیا ، سهیلا مهرعلی ، نبی اله حاجیان پور، امیراحمد فلسفی ،منوچهر موغاری ، حجت اله اسدی ، قباد شیوا ، بهمن عبدی ، رضا بانگیز ، سیداحمد قائم مقامی دبیرالملکی ، محبوب عارفی ، داود دانشور وجدانی ، ملیح ناصری ، رضا بنفشه خواه ، مسعود حبیبی ، ناصر آقایی ، محمدعلی ساربان ، اردشیر صالح پور ، ابراهیم نباتی ، جواد زیتونی ، عباس مستوفی الممالکی ، مجید مظفری ، قربانعلی اجلی ، اکبر زنجانپور ، مسعود لقاء ، حسینعلی پرستار و … از هنرمندان بهمن ماهی حاضر در مراسم بودند .

در این مراسم محمود سالاری – معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  و رئیس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت- ضمن خیر مقدم و تبریک تولد هنرمندان پیشکسوت از حضور در جمع آنان ابراز خوشحالی کرد و با خواندن ابیاتی از حافظ و تبریک  میلاد با سعادت امام علی (ع) و روز پدر ، روزهای بهتری را برای هنرمندان آرزو کرد . 

سید عباس عظیمی-مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت- ضمن عرض خیرمقدم و تبریک میلاد باسعادت حضرت علی (ع) و روز پدر از خوشحالی حضور مجدد خود در جمع خانواده هنرمندان پیشکسوت گفت .

عظیمی در ابتدای سخنان  خود از حضور جمال شورجه و محمد ساربان در مراسم گفت : این دو استاد عزیز مدتی است که با بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و حضورشان در این مراسم ارزشمند و جای خوشحالی است.

همچنین مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با اشاره به ویروس کرونا گفت :نزدیک به دوسال است که جهان درگیر این بیماری  است و متعاقبا موسسه نیز از شر این ویروس در امان نبود و داغهای بزرگی بر دل‌هایمان مانده است که لازم است یادی کنیم از اعضای آسمانی موسسه .

وی در ادامه با اشاره به بیماری بعضی از پیشکسوتان گفت : در این روز خوب از شما خواهش میکنم تا با دعای خیرتان و انرژی خوبتان برای استادان اکبر ساعتچی ، اسفندیار قره باغی ، فردوس کاویانی ، عباس مشهدی زاده ، اسماعیل نیک بخت زاویه  علی نعمتی ، حسین عطارچیان ، مرتضی صادقی‌افجه و … دعا کنید ، تا با لطف خدا  زودتر بیماری را شکست بدهند و به جمع و محفل هنری در موسسه برگردند.

او ابراز امیدواری کرد که تعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با شهرداری تهران به حداکثر ظرفیت خودش برسد و اضافه کرد: موسسه هنرمندان پیشکسوت یک سرمایه بزرگ دارد و آن هم وجود هزار هنرمند پیشکسوت و طراز اول است که بیش از ۷۰ درصد آنان در شهر تهران سکونت دارند و استفاده از این ظرفیت بی انتها برای شهر تهران سرمایه ای عظیم  خواهد بود.

او با اشاره به خاطره‌ اولین جلسه‌ بودجه موسسه  در سازمان برنامه و بودجه و حضور چهره های سینمایی در این جلسه  اظهار داشت: «هنوز هم خیلی‌ها موسسه را نمی‌شناسند و پس از ۱۰ سال فعالیت  همچنان در این حوزه ناشناخته هستیم  ، ولی تاکنون حضور چهره‌ها باعث شده تا  بسیاری از ظرفیت ها و امکانات و توجه مسئولین به سمت این موسسه  جلب شود.

وی از تلاش های اعضای شورای شهر تهران و به ویژه خانم معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران قدردانی کرد و با گلایه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی دوره های گذشته گفت : طی ده سال گذشته و علی رغم پیگیری و ارتباط با نمایندگان فقط یک نماینده مجلس برای کمک به این موسسه آستین بالا زد و جالب بود که او آقای “بت کلیا” نماینده  آشوریان در مجلس شورای اسلامی بود .

تلاش شهرداری تهران برای حمایت از پیشکسوتان

نرگس معدنی‌پور، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه به روی صحنه آمد و با سرمایه خواندن هنرمندان پیشکسوت اعلام کرد: «قطعا یکی از حوزه‌هایی که ما باید برای حمایت از آن وارد شویم، همین موسسه است. تلاش می‌کنیم در شهرداری تهران و موسسات مرتبط حتما در جهت حمایت از این موسسه حمایت کنند.»

او ادامه داد: «خوشحال می‌شویم در خدمت شما باشیم و از رهنمودهای شما استفاده کنیم که در حوزه سیاست گذاری و نظارت بتوانیم بهتر عمل کنیم.»

این مراسم با اهدای لوح و هدیه موسسه و عکس دسته جمعی هنرمندان پیشکسوت و ثبت خاطره این جشن  به پایان رسید.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا