در دیدار مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با خانواده زنده‌یاد کریم اکبری مبارکه مطرح شد ; هنوز رفتن کریم اکبری مبارکه و خیلی از پیشکسوتان آسمانی را باور ندارم

سیدعباس عظیمی –مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت – روز گذشته 25 اردیبهشت ماه با حضور در منزل و دیدار با خانواده زنده‌یاد کریم اکبری مبارکه به مناسبت سالروز تولد این هنرمند پیشکسوت فقید یاد و خاطره او را زنده نگه داشت.

عظیمی با اشاره به اخلاق نیک کریم اکبری مبارکه گفت : هیچ‌گاه لبخند‌های پرمهر استاد را نمی توان فراموش کرد. در تمامی لحظه‌هایی که در کنار او بودم چیزی جز اخلاق نیک از او ندیدم و بخاطر همین است که به او لقب “مرد اخلاق سینما ” داده بودند.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ادامه داد: هنوز رفتن استاد اکبری مبارکه و سایر پیشکسوتان آسمانی را باور ندارم و همیشه تلفن همراهم و پیام‌ها ی پر مهر عزیزان را و خاطرات خوش در کنار انان را مرور می‌کنم .

کریم اکبری مبارکه 23 اردیبهشت 1332در تهران به دنیا آمد و در پنچشنبه 8 آبان 1399 به دلیل بیماری کرونا درگذشت.

کریم اکبری مبارکه فارغ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در مقطع لیسانس است و به جز بازیگری، به کارگردانی و تدریس تئاتر نیز می‌پرداخت.

بعد از انقلاب، هم به عنوان بازیگر وهم نویسنده و کارگردان، چندین نمایش را روی صحنه برد. در سال 61 با فیلم «مرگ یزدگرد» اولین تجربه سینمایی‌اش را به دست آورد و در سال 63 با سریال «میان‌پرده‌های مشتی صالح» وارد قاب تلویزیون شد.

او در سال 1370 با بازی در سریال امام علی (ع) در نقش بسیار حساس ابن‌ملجم مرادی به شهرت رسید.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا