مراسم نکوداشت استاد خسروحکیم رابط در تئاتر شهر برگزار شد

آیین نکوداشت خسرو حکیم رابط نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت تئاتر کشورمان بعد ازظهر روزچهارشنبه بیست وهشتم اردیبهشت ماه با حضور مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.

آیین نکوداشت خسرو حکیم رابط نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت تئاتر کشورمان بعد ازظهر روزچهارشنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه با حضورکاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، ابراهیم گله دارزاده رییس مجموعه تئاترشهر ،نصراله قادری ،نشر آماره و تعدادی از هنرمندان و مدرسان شناخته شده حوزه تئاتر در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.

دراین مراسم علاوه بر برپایی آیین نکوداشت استاد خسروحکیم رابط و اهدای لوح قدردانی موسسه هنرمندان پیشکسوت و اداره کل هنرهای نمایشی به این هنرمند پیشگام تئاتر کشورمان، نفرات برگزیده جایزه نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی انتشارات «آماره» نیزمعرفی شدند.

 این در حالی است که شیرین بزرگمهر پژوهشگر و مدرس دانشگاه، نصرالله قادری مولف ، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، فارس باقری پژوهشگر و مدرس تئاترو محسن عظیمی دبیر نخستین جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسی انتشارات آماره در تجلیل از مقام هنری استاد خسروحکیم رابط و و تاثیرگذاری‌ این نویسنده در ادبیات نمایشی سخنرانی کردند.

پخش بخشی از مستندی درباره خسرو حکیم رابط و رونمایی از ویژه‌نامه‌ای درباره این هنرمند با نام «حکیم‌نامه»، قرائت مقدمه‌ کتاب جدید این هنرمند پیشکسوت از دیگر بخش های مراسم بود. نخستین جشنواره‌ نمایشنامه‌نویسی انتشارات آماره با دبیری محسن عظیمی(نمایشنامه‌نویس و کارگردان) به همت نشر آماره با مدیریت فرهاد نوع‌پرست تابستان سال گذشته فراخوان خود را منتشر کرد که ۱۰۲ اثر از سراسر ایران به دبیرخانه ارسال شد. این در حالی است که در مرحله‌ نخست ۲۸ اثر توسط هومن بنائی (نمایشنامه‌نویس، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر) و دبیر بخش ادبیات نمایشی و داستانی نشر آماره و شهرام‌احمدزاده (نمایشنامه‌نویس، پژوهشگر و مدرس تئاتر) عضو شورای سیاسگذاری این بخش انتخاب شدند.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا