در دیدار با هنرمندان پیشکسوت مطرح شد؛ رعایت شأن پیشکسوتان باعث حفظ ارزش هنر در جامعه است

محمود سالاری معاون امور هنری در دیدار صمیمی با جمعی از اعضای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، عصر سه شنبه 30ام فروردین دیدار صمیمی تعدادی از اعضای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت با محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنا و باحضور سید عباس عظیمی مدیرعامل این مؤسسه برگزار شد.

در این دیدار صمیمانه که در دفتر معاونت امور هنری برگزار شد هنرمندانی چون احترام برومند ، صفا آقاجانی ، مهوش صبرکن ، عنایت بخشی ، محمود پاک‌نیت ، جلیل فرجاد ،رضا بنفشه‌خواه، اکبر زنجانپور ، سعید امیرسلیمانی، جهانگیر الماسی و سیاوش طهمورث حضور داشتند.

در ابتدای این دیدار هنرمندان دغدغه‌های هنری و معیشتی خود را بیان کردند و سیدعباس عظیمی گزارشی از عملکرد و برنامه های مؤسسه ارائه داد .

همچنین محمود سالاری با اشاره به غیر اداری بودن مؤسسه هنرمندان پیشکسوت گفت: کارکردن در مؤسسه هنرمندان پیشکسوت شیوه خاص خود را دارد و رسیدگی به امور پیشکسوتان عرصه هنر فراتر از یک روال اداری است و نیاز به عشق درونی برای کار کردن در این حوزه و تکریم هنرمندان دارد.

رییس هیات امنا مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ادامه داد :پیشکسوتان جایگاه بسیار بالایی دارند و اگر شأن این عزیزان حفظ و رعایت شود بدین معنی است که دولت تواسته است ارزش هنر را در جامعه حفظ کند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در راستای تکریم و انتقال تجارب پیشکسوتان در نظر داریم با پیگیری از نهادهای دیگر سالنی برای اجراهای تئاتر و موسیقی به آنها اختصاص دهیم تا این فرهیختگان هنر کشور درگیر امور مالی و اداری برای اجاره سالن‌های اجرا نشوند و با اجراهای تئاتر ، موسیقی و همچنین کارگاه‌های آموزشی تجارب خود را به نسل بعد انتقال دهند .


در پایان محمود سالاری از عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت خواست که همچون گذشته و با جدیت امور مربوط به هنرمندان پیشکسوت در تمامی رشته های هنری را پیگیری نماید.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا