نمایشگاه زنده یاد اکبر صوتی کرمانی با حضور معاون هنری وزیر در برج آزادی افتتاح شد

نمایشگاه زنده یاد اکبر صوتی کرمانی، توسط محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده این هنرمند پیشکسوت در برج آزادی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت و به نقل از روابط عمومی برج آزادی، محمود سالاری- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا سهرابی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی، سید عباس عظیمی؛ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و سرپرست برج آزادی به همراه خانواده آن مرحوم؛ نمایشگاهی از آثار مشبک زنده‌یاد هنرمند پیشکسوت استاد اکبر صوتی کرمانی را در تالار اقوام و نگارخانه برج آزادی افتتاح کردند.


در این مراسم سالاری ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم صوتی کرمانی با یادآوری صفات برجسته و ارزشمند اسلامی و شناخت هرچه بیشتر هنر این هنرمند و ثبت فعالیت‌ها و آثار ایشان در حیطه فرهنگ و هنر،یاد و خاطره آن هنرمند فقید را گرامی داشت.

استاد اکبر صوتي (کرماني) يکي از هنرمندان ممتاز هنر مشبک کاري بود که بيش از نيم قرن در اين رشته با عشق زيست و آثار ذي قيمتي خلق کرد . در کار استاد مضامين مذهبي و اسلامي نقش اصلي را دارند. ساختار آثار مرحوم از نظر فرم و قالب متکي بر يکپارچه بودن کار با حداقل اتصال اضلاع بر سطح چوب است و از نظر محتوا انتقال مضامين ديني و ملي و عرفان ايراني است . و در نهايت جوهره ي وجودي آثار مرحوم استاد صوتي ، مملو از پيامهاي انساني بود که بازگويي اين پيام بدين شيوه کاري پيچيده و ارزيابي نهايي آن بسيار مشکل است .


سالاری و سهرابی پس از افتتاح نمایشگاه استاد صوتی کرمانی، از نمایشگاه “طلیعه مقاومت ” که به مناسبت حماسه آزادسازی خرمشهر در تالار آیینه برپا شده بود بازدید کردند.
علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه مرحوم استاد صوتی کرمانی می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت 9 تا 16 به برج آزادی مراجعه نمایند.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا