سیدعباس عظیمی در مراسم بزرگداشت آقای بازیگر مطرح کرد ; عزت‌الله انتظامی حامی و مشوق خوبی برای راه‌اندازی موسسه بود

شب گذشته 31 خرداد 1401 و به بهانه نود و هشتمین سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی مراسم یادبود و بزرگداشت این هنرمند فقید سینما ، تئاتر و تلویزیون با حضور سیدعباس عظیمی –مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ، شکرخدا گودرزی –رئیس خانه موزه عزت‌الله انتظامی ، فلور انتظامی –همسر عزت‌الله انتظامی و تعدادی از هنرمندان پیشکسوت با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت ، خانه موزه عزت‌الله انتظامی و شهرداری منطقه 1 تهران در خانه موزه انتظامی برگزار شد.

محمدتقی شاهرخ ،اسحاق خانزادی ، محمدعلی ساربان ، محبوب عارفی ، حمید انگجی ، داریوش مودبیان ، کیوان ساکت ، گوهر خیراندیش ، عزت‌الله رمضانی‌فر ، محسن کوهستانی و صدیق تعریف هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.

سید عباس عظیمی : خوشحالم این اتفاق خوش آیند رخ داده است و ما امروز به بهانه سالروز تولد استاد عزت‌الله انتظامی گرد هم جمع شدیم و یاد او را گرامی میداریم.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و سرپرست برج آزادی ادامه داد : امشب بنده بیشتر میخواهم راجع به مسائل اجتماعی که استاد دغدغه آن‌ها را داشتند صحبت بکنم.

عظیمی اضافه کرد : استاد انتظامی در سال 1390 اسامی هنرمندانی که مشکلات معیشتی و درمانی داشتند را همیشه به همراه داشت و هرجایی که مسئول و مدیر فرهنگی را که ملاقات میکرد این لیست را به او میداد و درخواست کمک برای آن ها میکرد .

وی افزود : همان لیست باعث ارتباط دوستی بنده با آقای انتظامی شد به این صورت که استاد این لیست در جایی  به آقای حمید شاه‌آبادی – معان اسبق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – تحویل داد و آقای شاه‌آبادی هم مسئولیت پیگری را بر عهده من گذاشت.

عظیمی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به راه‌اندازی موسسه گفت :  زمانی که مسئولیت موسسه هنرمندان پیشکسوت به من محول شد ترس بزرگی داشتم بخاطر اینکه آن زمان موسسه به جز یک برگ کاغذ هیچ چیز دیگری نبود. اما استاد انتظامی با من تماس گرفت و گفت این همان چیزی است که من سال‌هاست دنبالش هستم .

او اضافه کرد  : همین صحبت استاد انتظامی باعث امیدواری و تشویق من شد تا با جدیت بیشتری دنبال گسترش موسسه باشم . علی‌رغم آنکه استاد به دلایل مختلف کمتر در مراسم یا اماکن حضور پیدا می‌کرد ،ولی چندین مرتبه با حضور درموسسه هنرمندان پیشکسوت و برگزاری نشست‌های خبری و حتی دیدار صمیمانه با همکاران موسسه تلاش کرد تا نظر و حمایت مقامات و مسئولین را به این موسسه جلب کند.

همچنین حضورهای استاد در موسسه باعث اعتمادسازی سایر هنرمندان پیشکسوت از جمله زنده‌یادان : داود رشیدی ، محمدعلی کشاورز ، جمشید مشایخی و استادان : علی نصیریان ، داریوش ارجمند و بسیاری دیگر از این فرهیختگان برای حمایت از این موسسه شد.

در ادامه این مراسم علی دهکردی – نایب رئیس انجمن بازیگران ، عزت‌اله رمضانی‌فر ، داریوش مودبیان و امیرشهاب رضویان سخنرانی و خاطراتی را از استاد عزت‌الله انتظامی گفتند .

همچنین استاد کیوان ساکت دقایقی با تکنوازی سه‌تار حاضرین در سالن را مدهوش هنر خود کرد و درپایان کیک تولد استاد عزت‌الله انتظامی توسط فلور انتظامی – همسر او برش داده شد

پایان پیام/  

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا