نوبت چهارم واکسن هنرمندان پیشکسوت تزریق شد

صبح امروز – یکشنبه پنجم تیرماه – دُز چهارم واکسن کرونا به بیش از 70 هنرمند پیشکسوت عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت تزریق شد .

هم‌زمان با اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برای تزریق دُز چهارم واکسن کرونا برای افراد بالای ۷۰ سال به فاصله‌ کمتر از سه روز مؤسسه هنرمندان پیشکسوت طبق اطاعیه‌ای اعلام کرد که از ساعت ۹ صبح روز یکشنبه (پنجم تیرماه) با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کادر درمان تزریق دُز چهارم واکسن کرونای هنرمندان پیشکسوت در محل این مؤسسه انجام می‌شود.

هنرمندان پیشکسوت با توجه به نوع واکسنی که در سه دور پیشین دریافت کرده‌اند؛ دُز چهارم خود را نیز بر همین اساس دریافت کردند.

هنرمندان پیشکسوت ذخیره های ارزشمند فرهنگی هستند

سید محمود اسلامی -معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه واکسیناسیون نوبت چهارم کرونا با حضور در موسسه هنرمندان پیشکسوت و در جمع پیشکسوتان بر اهمیت حضور فعال هنرمندان پیشکسوت در عرصه فرهنگ کشور تاکید کرد و گفت که ایشان ذخیره های ارزشمند و تکرارناپذیر هستند.

وی که در ادامه هنرمندان پیشکسوت را بالاترین دارایی فرهنگ و هنر دانست و گفت: هر کشوری برای رسیدن به توسعه و دستیابی به ثبات، نیازمند منابع انسانی فعال است.

در این راستا، دارایی های فکری، گران ترین و باارزش ترین داشته های یک کشور است. هنرمندان پیشکسوت نیز در زمره این دارایی ها هستند و بر همه ما واجب است که درتکریم و حفظ سلامتی و تندرستی این عزیزان نهایت تلاش را انجام دهیم.

‌وی در این دیدار صمیمی با اشاره به ضرورت اجرای تزریق نوبت چهارم واکسن کرونا به هنرمندان پیشکسوت گفت : با گذشت یک دهه از عمر موسسه هنرمندان پیشکسوت به عنوان یکی از ظرفیت های خدمتگزاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، با توجه و حمایت اعضای خود  در مسیر و چارچوب خوبی قرار دارد و لازم است با استاندارد سازی شاخص های تکریم ، ضمن انتقال تجارب سازمانی، به سمت بهینه کردن خدمات خود برای تکریم هر چه شایسته هنرمندان پیشکسوت حرکت کند و ما هم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در ادامه ابراز کرد: در حوزه فرهنگ و هنر، مقوله هزینه، معنایی ندارد و هر اعتباری که از سوی دولت در این عرصه در نظر گرفته می شود، سرمایه گذاری است و این سرمایه گذاری بالاترین سود را برای کشور، مردم و خود هنرمندان دارد.

اسلامی در گفتگوی صمیمانه با هنرمندان پیشکسوت بر حمایت مادی و معنوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید و اظهار امیدواری کرد فعالیت‌های گذشته موسسه از جمله سفرهای گروهی از سر گرفته شود و بر رفع هرگونه محدودیت و موانع برای پیشرفت امور این موسسه در جهت خدمت‌سانی بهتر به پیشکسوتان تاکید کرد.

سید محمود اسلامی در پایان با ابراز خوشحالی از واکسینه شدن هنرمندان پیشکسوت در نوبت چهارم واکسن کرونا گفت: برای همه هنرمندان پیشکسوت آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم این عزیزان نیز با هنر و تجربه گرانقدرشان، حلاوت و آرامش را به زندگی مردم شریف ایران هدیه دهند.

همچنین در حاشیه این دیدار و در اقدامی بداهه از سوی هنرمندان پیشکسوت ، دست‌خط استاد قربانعلی اجلی با امضای هنرمندان پیشکسوت به منظور قدردانی، تقدیم دکتر اسلامی شد .

هنرمندان پیشکسوت خط‌شکن هستند

سیدعباس عظیمی مدیرعامل مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن تقدیر و تشکر از هنرمندان و با اشاره به استقبال گرم هنرمندان نسبت‌به حضور در محل این مؤسسه برای دریافت دُز چهار به خبرنگارگفت: ادامه تزریق واکسیناسیون تا ساعت ۱۴ برنامه‌ریزی‌شده است اما در صورت مراجعه هنرمندان بعد از این ساعت نیز همکاران‌مان تا پایان امروز (پنجم تیرماه) در محل مؤسسه حاضر خواهند بود و دُز چهارم هنرمندان را تزریق خواهند کرد.

وی با تأکید بر لزوم تزریق دُز چهارم واکسن افراد بالای ۷۰ سال از حضور دلگرم‌کننده هنرمندان پیشکسوت در محل این مؤسسه استقبال کرد و گفت: این خود می‌تواند رفتاری خط شکن؛ نمونه و الگویی برای دیگر افراد جامعه باشد تا آن‌ها نیز مانند آنچه که طی دولت سیزدهم در حوزه روند واکسیناسیون شاهد بودیم دست یاری خود را به دست دولت‌مردان دهند تا بتوانیم روند ایمنی نسبی جامعه را با تقویت این کمربند به شکلی محکم‌تر به پیش ببریم و به امید خداد دیگر شاهد شکل‌گیری موج جدیدی از این ویروس در کشور نباشیم.

از جمله هنرمندانی که برای دریافت دُز چهارم واکسن خود به محل موسسه مراجعه کرده‌اند می‌توان به اسماعیل آذر، انسیه شاه‌حسینی، قربانعلی اجلی، جواد افشین‌نژاد، احمدرضا احمدی، بهراد امین‌سلماسی، محمد ابهری، سوسن اصلانی، اسماعیل خلج، علی‌اصغر اسکندری، منیژه آرمین، محمدرضا سهرابی‌نژاد، اسدالله تابع‌منش، خسرو خورشیدی، محسن راستانی، ملیح ناصری، آرش تاج ، اکبر محمدی، مهرک صفائیه، مهین نویدی‌یکتا، سیدعلی طاهری، کریم قربانی اعلائی، داود رواسانی، حسین اسرافیلی، منوچهر پناهی نژاد، حسین جعفری دارنجانی، محبوب عارفی، اکبر نیکان پور، داود فیاضی، مهرداد دلنوازی، محمدرضا جعفری بهنام، احمد طالبی نژاد، پری ملکی،داود دانشور، غلامرضا ملک عراقی، قاسم رفعتی، داود صادق سا، اکبر کرمی، بهمن عبدی، غلامعلی لطیفی، رضا بانگیز، سیدمحمد میرزمانی، حمید انگجی، کیهان‌دخت امین، امیر همتی ،حسینعلی پرستار،علیرضا عابدی ، هنگامه اخوان، هرمز سیرتی ،پروین محبی ، رشید وطن‌دوست،هادی جمالی ، سید ضیا هاشمی ، عباس بابویهی ، ناصر آقایی ، مریم معترف ، کیومرث قورچیان ، مظفر طاهری‌پور ،پرویز بیگی حبیب‌آبادی ، صفا آقاجانی،حسین اسرافیلی ، علیرضا درویش‌نژاد ، حسن نیک‌نژاد،آرمان استپانیان، آزیتا لاچینی ، غلامحسین نوری ،سید جواد آشفته،غلامرضا گمرکی ،حسین زندباف، اکبر آزاد  و… اشاره کرد.

پایان پیام/

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا