مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت تیرماه برگزار شد

«مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیر ماه»، دوشنبه 13 تیرماه به همت موسسه هنرمندان پیشکسوت و مشارکت موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر ، با حضور مهدی باب‌الحوائجی؛مدیرکل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مهدی افصلی ؛ مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر و رئیس هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت ، عبدالرضا سهرابی ؛مدیرکل هنرهای تجسمی ، داریوش ارجمند و‌ انسیه شاه‌حسینی اعضای هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از هنرمندان در مجتمع گردشگری آدران واقع در جاده چالوس برگزار شد.»

صبح روز دوشنبه، 13تیرماه هنرمندان پیشکسوت در میدان آرژانتین جمع شدند تا سفر کوتاه یک روزه ای را آغاز کنند، سفری که بهانه اش تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد تیرماه بود.

اتوبوس های طوسی و صورتی کم‌کم پر شد و هنرمندان که در کنار خانواده‌هایشان در این جمع حضور داشتند راهی جاده چالوس شدند.

فضای صمیمی، گفت‌وگوهای مشتاقانه پس از دوسال دوری و خنده‌های هنرمند فضای سفر را بیش از پیش دلپذیر می‌ساخت.

پس از گذر از خروجی روستای ارنگه در 18 کیلومتری جاده چالوس اتوبوس‌ها به محله «آدران» یا همان مقصد رسیدند و مسافران پیاده شدند.

صدای آب رودخانه و پرندگان، هوای خنک و مطبوع به دور از آلودگی های تهران، دلچسبی این جمع دوستانه را دوچندان کرده بود و هنرمندان پس از رسیدن با خنده و شوخی عکس می‌گرفتند.

ساعتی بعد همه با حرکت بر روی فرش قرمز ، در سالن اجتماعات جمع شدند و درکنار خبرهای خوشی که عظیمی به آنان داد یکی یکی روی سن و پشت کیک تولد رفتند تا در فضایی بسیار صمیمی و با عکس یادگاری حضورشان برای تجلیل در این مراسم ثبت شود

عظیمی در این مراسم ضمن قدردانی از دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دو‌خبر خوبی که ایشان در برج آزادی برای پیشکسوتان داشتند ، بدون اشاره به موضوع ، مسئولیت بیان مطلب را متوجه داریوش ارجمند به عنوان عضو هیات مدیره موسسه دانستند.


عظیمی همچنین با قدردانی از دکتر اسلامی معاون وزیر، خبری خوش را به حاضران اعلام کرد: آقای سیدمحمود اسلامی -معاون محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در جمع صمیمی اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت دستورات مهمی را برای حمایت از فعالیت های موسسه دادند ، از جمله پرداخت هزینه اولین سفر گروهی پیشکسوتان و اطمینان از تقویت بودجه ای تا انشالله بتوانیم دوباره مثل سالهای قبل از کرونا سفرها شروع و‌ در خدمت هنرمندان پیشکسوت باشیم.


عظیمی در ادامه سخنانش ضمن اشاره به حمایت های محمود سالاری معاون امور هنری وزیر و رئیس هیات امنای موسسه گفت: باید از آقای سالاری برای همه اتفاقات خوب در موسسه هنرمندان پیشکسوت و توجه و احترام ویژه ی ایشان به پیشکسوتان تشکر و قدرانی کنم و به اعضای موسسه اطمینان دهم که با دیدگاه بسیار مثبتی که ایشان دارند ، هیچ اخبار نگران کننده ای متوجه موسسه نخواهد بود و هر روز باید منتظر اتفاقات خوب در این موسسه باشیم .

عظیمی اشاره‌ای به جلسه بودجه‌ای موسسه با متولیان سازمان برنامه و بودجه کشور داشت و از آقای سالاری معاون وزیر برای تدارک ، هماهنگی و‌ حضور در این جلسه تشکر کرد .

عظیمی با اشاره به روز ۱۲ تیرماه و سالگرد جنایت آمریکا در ساقط کردن هواپیمای مسافری و به شهادت رساندن جمع کثیری از کودکان ، زنان و مردان و داغدار شدن بسیاری از خانواده‌های ایرانی گفت :باور دارم که اگر در آن سالها قدرت نظامی فعلی را در منطقه داشتیم ، هیچگاه جنایت کاران آمریکایی جرات نمی‌کردند یک تیر به سمت هواپیمای مسافری ایران شلیک کنند و حتی درصورت هر گونه خطا دیگر ناو جنگی وجود نداشت که بتواند به پایگاه خود برگردد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در ادامه گفت : ما امروز این امنیت و آرامش خود را مرهون فداکاری و جانفشانی‌های همه نظامیان و دست اندرکاران امنیتی و جان بر کف ایران اسلامی می‌دانیم و قدردان آنان هستیم.

مهدی افضلی ضمن ابراز خوشحالی برای میزبانی مراسم تجلیل و حضور هنرمندان پیشکسوت گفت :سالهاست که به عنوان رییس هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت در خدمت هنرمندان عزیز هستم و برای این توفیق خدا را شاکرم .
وی با اشاره به مسئولیت جدید خود در موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر گفت:در چارچوب و مقرارت مربوطه ، برای همکاری های مشترک و استفاده از تمام ظرفیت های موجود برای حمایت از هنرمندان پیشکسوت دریغ نخواهم کرد.

در ادامه داریوش ارجمند -بازیگر پیشکسوت سینما ،تئاتر و تلویزیون و همچنین عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت روی صحنه آمد و گفت : خیلی خوشحال هستم که این جمع بزرگ را در کنار هم می‌بینم. موسسه هنرمندان پیشکسوت چکیده فرهنگ و هنر ایران است. چرا که هر عضو این موسسه بالای ۵۰سال تجربه و‌ تخصص دارد و شما این را ضربدر ۱۰۰۰عضو این موسسه بکنید تا ببنید چند هزار سال تجربه در این موسسه وجود دارد .

در ادامه ارجمند ضمن تشکر از دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بعضی وقت‌ها شایعاتی حول این موسسه میچرخد که قرار است ادغام شود اما خدا را شکر آقای دکتر اسماعیلی وزیر محترم در برج آزادی و در جمع پیشکسوتان گفتند که جلوی این شایعات را گرفته‌اند و ادغام در کار نیست ، چرا که وزیر محترم می‌داند این موسسه چه گنجینه بزرگی است و هنرمندان پیشکسوت چقدر آن را دوست دارند و شأن آن در حفط استقلال و حتی ارتقاء تشکیلاتی موسسه است.

ارجمند با اشاره به مراسم افطاری ریاست جمهوری با هنرمندان و نامه هنرمندان پیشکسوت به رئیس جمهوری برای حمایت از موسسه هنرمندان پیشکسوت گفت : آقای دکتر رئیسی در آن مراسم برای پیگیری درخواست هنرمندان پیشکسوت قول‌ پیگیری دادند و اتفاقا فیلم آن هم بسیار در صدا و سیما و در فضای مجازی منتشر و مورد توجه قرار گرفت و باعث خوشحالی زیاد هنرمندان پیشکسوت شد . امیدوارم همانگونه که وزیر محترم ارشاد هم در جلسه برج آزادی تاکید کردند این قول‌ها خیلی زود پیگیری و به مرحله اجرا در بیاید و در دولت جدید اتفاقات خوبی در زمینه رسیدگی به هنرمندان پیشکسوت و کمک به موسسه هنرمندان پیشکسوت اتفاق بیفتد.

مجید قناد که یکی از متولدين تیرماه بود پس از دریافت هدیه تولد خود ویروس کرونا را ویروس بدجنسی خواند که اگرچه فاصله‌ای بین آدمها انداخت اما امروز دوباره فرصت در کنارهم بودن فراهم شده است.

یکی دیگر از مدعوین این مراسم منوچهر آذری بود که روی سن آمد و خوشحالی خود برای دوباره جمع شدن هنرمندان را با زدن ساز دهنی نشان داد و از کسانیکه برای برگشتن عظیمی به موسسه تلاش کردند تشکر کرد.

بیژن بیژنی دیگر مدعوی بود که روی سن آمد و اعلام کرد بنده خواننده محفلی نیستم اما این جمع آنقدر بزرگ است که هر آدمی سر ذوق می‌آید و ترانه‌ای را برای
حضار اجرا کرد.
استادان کیومرث قورچیان و حسن نیک نژاد نیز مطلب یا شعری برای جمع خواندند .

محمد حمزه‌زاده ، قاسم قلی‌پور، اکبر نیکان‌پور ، مجید قناد ،منوچهر آذری ، حسن نیک‌نژاد ، کیومرث قورچیان ، محمود فدایی ،مرتضی وفایی، منوچهر پناهی‌نژاد ،رضا فیاضی ، غلامحسین شادی‌زرنق ، حسن دولت آبادی،ملیحه سعیدی ،بیژن بیژنی،بامداد جویباری ، منوچهر ریاحی ، احمد فیناستیان و حسین جعفری از جمله هنرمندان تیرماهی بودند که در این مراسم حضور داشتند و از آنان با اهدای لوح و هدیه موسسه تجلیل شد.

همچنین در جمع تیرماهی‌ها اسماعیل خلج ، محمد فیلی ، صفا آقاجانی و داود صادق‌سا حضور داشتند.

پس از صرف ناهار عده‌ای رفتند تا در استخر مجموعه تنی به آب بزنند و عده‌ای دیگر درفضای باغ به عکاسی از طبیعت زیبا پرداختند ، عده ای در کنار درختان و‌ رودخانه چالوس نشستند و از خاطرات شان گفتند و برخی هم به سراغ چیدن آلبالو و توت رفتند! ، عده ای هم با پینگ پنگ ، دارت ، فوتبال دستی ، دوچرخه سواری و سایر وسایل ورزشی و تفریحی مجموعه آدران از مراکز موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر خود را مشغول کردند و در نهایت عصر همه با لبخند و حال خوب از یک سفر لذت بخش، سوار اتوبوس‌ها شدند و به تهران برگشتند.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا