هنرمندان پیشکسوت پیش‌قدم مهار پاندمی شدند

روز سه‌شنبه (21 تیرماه 1401) هنرمندان پیشکسوت چهارمین دز واکسن کرونای خود را در محل موسسه هنرمندان پیشکسوت دریافت کردند.

هم‌زمان با اوج گیری مجدد بیماری کرونا در جهان و درخواست وزارت بهداشت و درمان کشور از مردم برای تکمیل و تزریق واکسن‌های تکمیلی خود، بار دیگر هنرمندان پیشکسوت برای کنترل و پاک نگاه داشتن کشور از این ویروس و همچنین تشویق مردم به انجام این کار مهم پا پیش گذاشتند و با حضور پرشور در دفتر موسسه هنرمندان پیشکسوت در روزهای یکشنبه (5 تیرماه ) و سه‌شنبه(21 تیرماه) واکسن چهارم خود را دریافت کردند.

در این رخداد بزرگ که از سوی موسسه هنرمندان پیشکسوت و با استقبال و حضور جدی سردمداران فرهنگ و هنر ایران اسلامی و همکاری مسئولان وزارت بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی شکل گرفت ، دکتر علیرضا زالی – فرماده ستاد مقابله با کرونا تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، مجید زین‌العابدین – مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی ، داریوش ارجمند- عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت ، داود گنجه ای رئیس سابق هیات مدیره خانه موسیقی ، حمیدرضا نوربخش – مدیرعامل خانه موسیقی و داریوش پیرنیاکان –رئیس هیات مدیره و سخنگوی خانه موسیقی و … حضورپیدا کردند تا از نزدیک شاهد این کار ارزنده و قدردان این سرمایه‌های فرهنگی کشور باشند.

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با تقدیر و تشکر از حضور هنرمندان پیشکسوت گفت : در طول همه‌گیری کرونا ،هنرمندان پیشکسوت زیادی همچون زنده‌نامان عزت‌اله مهرآوران ، کریم اکبری مبارکه ، اکبر عالمی ،مهرزمان فخارمنفرد ، پرویز پورحسینی ، خسرو سینایی و … را ناغافل و ناباورانه از دست دادیم و امروز جای خالی آنان را در جمع اعضای این موسسه احساس می‌کنیم و امیدوار هستم تزریق واکسن از سوی تمامی اقشار جامعه جدی گرفته شود تا دوباره دچار همه گیری کرونا نشویم.

عظیمی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از کادر درمان و با اشاره به استقبال گرم هنرمندان نسبت‌ به حضور در محل این مؤسسه برای دریافت دُز چهار، گفت: پیشکسوتان الگوی مناسب فرهنگی برای مردم به حساب می‌آیند و پیش‌قدمی پرشور آنان برای تزریق واکسن مطئنا موجی در جامعه برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق واکسن ایجاد خواهد کرد .

عظیمی ادامه داد : با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انواع واکسن داخلی و خارجی (سینوفارم، آسترازنکا، کووبرکت و…) در محل این مؤسسه برای تزریق موجود است و هنرمندان با توجه به نوع واکسنی که در سه دور پیشین گرفته‌اند؛ مرحله چهارم واکسن خود را نیز بر همین اساس دریافت می‌کنند.

در حاشیه این این مراسم هنرمندان پیشکسوت نکاتی را با دکتر علیرضا زالی-رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در میان گذاشتند که از میان آن‌ها می‌توان به مباحثی چون چکاب سالانه پزشکی ، ارائه مشاوره پزشکی ، پیش‌بینی چند بیمارستان برای پذیرش پیشکسوتان ، تعامل بین موسسه با دانشگاه و بیمه تکمیلی ، آسان شدن مراحل اولیه پذیرش هنرمندان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اشاره کرد.
همچنین دکتر زالی با استقبال از پیشنهادهای مطرح شده قول برگزاری جلسات مشترک با موسسه هنرمندان پیشکسوت برای مرتفع شدن مشکلات پزشکی و درمانی هنرمندان را داد.

لازم به توضیح است با همکاری مشترک میان موسسه هنرمندان پیشکسوت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا کنون بیش از 200 نفر از هنرمندان پیشکسوت و اعضای خانواده آنان در دو نوبت (5 و 21 تیرماه) موفق به دریافت مرحله چهارم واکسن خود شده‌اندو این برنامه تا پایان دوره همه‌گیری کرونا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه خواخد داشت.

از جمله هنرمندان پیشکسوتی که برای دریافت دُز چهارم واکسن خود به محل این موسسه مراجعه کرده‌اند می‌توان به محمد احمدی،داریوش ارجمند،عبداله اسفندیاری،پری امیرحمزه،گلاب آدینه،هادی آرزم،بهمن آزموده،مرضیه برومند،رضا بنفشه‌خواه،بیژن بیژنی،داریوش پیرنیاکان،راضیه تجار،بیژن جباری،امیر علی جوادیان،الهه خاتمی،بهیه خوشنویسان،احمدرضا درویش،بهناز ذاکری،غلامرضا راهپیما،علی رحیمیان،سید عباس روحانی،علیرضا زرین‌دست،محمدعلی ساربان،سید حمید ساسانی
غلامحسین شادی‌زرنق،محمدتقی شاهرخ،فریدون شهبازیان،عبدالکاظم صادقا،زیداله طلوعی،محسن علی‌اکبری،حسین علیزاده،جلیل فرجاد،امیراحمد فلسفی،یداله کابلی،داود گنجه‌ای،محمدعلی لقا،اسماعیل محرابی،فرمان مرادی،هادی مرزبان،عباس مشهدی‌زاده،سوسن مقصودلو،غلامرضا موسوی،ابراهیم نباتی مظلومی،مهوش نیکخو و مرتضی یوسف‌دوست اشاره کرد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

1 دیدگاه دربارهٔ «هنرمندان پیشکسوت پیش‌قدم مهار پاندمی شدند»

  1. اكبر كرمي

    درود و سلام بر استاد دكتر سيد عباس عظيمي مديريت بي بديل مؤسسه هنرمندان پيشكسوت كه در تمام لحظات پُر فراز و نشيب سپيد مويانِ و هنرمندان پيشكسوت حضور دائمي دارند ، از خداوند منّان طول عمر توأم باسلامتي براي ايشان و تمامي همكاران دلسوز و مهربانشان مسئلت دارم. اكبر كرمي

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا