مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد ماه برگزار شد; گرمای مرداد با هنرمندان پیشکسوت به اوج رسید

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد ماه روز سه‌شنبه 4 مرداد ماه 1401 برگزار شد.

به رسم هر ماهه موسسه هنرمندان پیشکسوت برای تکریم شان و جایگاه سرمایه‌های فرهنگی کشور و به بهانه سالروز تولد آن‌ها مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت زاده شده درگرم‌ترین ماه سال (مرداد) روز سه‌شنبه -4 مرداد – با حضور سیدمحمود اسلامی –معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مهدی افضلی –مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و رئیس هیات مدیره موسسه ، اسماعیلی – مدیرکل دفتر آموزش ،جعفری – مشاور معاونت امور هنری ،سیفی -مدیرکل پشتیبانی و رفاهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد ماه در مجموعه فرهنگی و تفریحی آدران واقع در جاده چالوس برگزار شد.

داریوش ارجمند ، محمد رضایی ،مصطفی غیاث ، غلامرضا راهپیما ، سیدجواد آشفته، آذر هاشمی ، مهدی خاویان‌قدیانی ، احمد ناطقی ، محمدرحیم گلریزخاتمی ، محمدحسن محبعلی ،جمشید مجدوفایی، داداش مهرآوری ، سیدناصر هاشم‌زاده بجندی ، بهراد امین سلماسی ، پروین محبی ، محمد طریقتی ، ناصر انصاری،حسن ضرغامی و شکرخدا گودرزی هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد ماه حاضر در این مراسم بودند.

همچنین از رضا فیاضی متولد تیرماه که به دلیل کسالت در مراسم ماه قبل حضور نداشت تجلیل به عمل آمد.  

در این محفل صمیمی مهمانان دیگری از اعضای موسسه همچون انسیه شاه‌حسینی – عضو هیات مدیره موسسه ، صفا آقاجانی ، محمود پاک‌نیت ، مهوش صبرکن ، عباس مشهدی‌زاده ، محمد اخوان و خانواده زنده‌یاد احمدخان ابراهیمی حضور داشتند تا بر گرمای این مراسم اضافه شود.

سیدمحمود اسلامی،معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در جلسات مختلف که با شما هنرمندان عزیز داشتم عرض کردم که هنرمندان سرمایه های هر جامعه هستند و هنرمندان پیشکسوت به طریق اولا سرمایه هستند.

او ادامه داد : من این قول را به شما عزیزان می‌دهم که موسسه هنرمندان پیشکسوت دغدغه مالی نداشته باشد.و با تامین اعتبار لازم ، برنامه‌های مختلف موسسه بهتر از سال‌های قبل از کرونا و در شان شما بزرگان هنر ایران زمین ادامه پیدا کند.

وی در ادامه گفت : خیلی خوشحال هستم که امروز علی‌رغم تعدد جلسات و برنامه‌ها در خدمت شما هستم و افتخارم همین خدمتگزاری در حوزه فرهنگ و هنر است.

اسلامی به صحبت‌هایش افزود : نکته مهم بعدی اینکه اصلا  به شایعات برای ادغام موسسه اهمیت ندهید ، هرگز این موسسه با جایی ادغام نخواهد شد و حسب تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ،ادغام از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج گردیده است.

وی تاکید کرد : موسسه هنرمندان پیشکسوت گنجینه‌ای بزرگ و با اهمیت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است . افق و آینده‌ای روشن برای این موسسه و اعضای آن در دولت مردمی سیزدهم متصور هستم.

دکتر سیدمحمود اسلامی – معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن خیرمقدم به مهمانان و مسئولین با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با استاد جلال مقامی پیشکسوت دوبله ایران و از متولدین مردادماه گفت : استاد مقامی در احوال پرسی و تبریک سالروز تولدش گفت  نمی دانم چه کسی این مطالب را در فضای مجازی منتشر و با آبروی من بازی کرده است ، در حالیکه من قبلا در مصاحبه  تلویزیونی مطالب مورد نیاز و گلایه هایم را گفته بودم.چرا بعضی ها به خودشان اجازه می دهند برای کسب نام و نشان با آبروی مردم بازی کنند؟دراین اتفاق هیچ نگاه خیرخواهانه‌ای ندیدم و از همه پیشکسوتان می خواهم مراقب اینگونه افراد باشند  .

عظیمی ادامه داد : در هر صورت تمامی انسان‌‌ها مشکلاتی دارند ، اگر دلسوزی برای هنرمندان پیشکسوت وجود دارد این اتفاق نباید به صورت غیر اخلاقی و از طریق انتشار در فضای مجازی بیان شود. وقتی کار به فضای مجازی کشیده می‌شود حاشیه از متن پررنگ‌تر می‌شود و از همه مهمتر اینکه با آبروی فردی که 80 سال با عزت زندگی کرده است بازی می‌شود .اگر نیت خیرخواهانه‌ای برای پیگیری مشکلات هنرمندان وجود دارد درمرحله اول و بدون انتشار در فضای مجازی می‌بایست با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشته شود.

او اضافه کرد : در این موسسه دائما به دنبال ارتباط و رسیدگی به مشکلات هنرمندان پیشکسوت هستیم . گاهی ممکن است به دلیل عدم انعکاس مشکل از سوی هنرمندان از موضوع بی‌خبر باشیم.اما تا کنون مشکلی به این موسسه اطلاع داده نشده است که خدای ناکرده مورد غفلت و عدم رسیدگی واقع شده باشد .

عظیمی در ادامه گفت:در هرحال از تمامی اعضای موسسه خواهش می کنم که اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر اعضا دارند قبل از پخش شدن در فضای مجازی به موسسه اطلاع دهند تا بدون فوت وقت موضوع را پیگیری کنیم.

 حتی در 28 خرداد ماه امسال دیداری با هنرمندان ساکن استان البرز داشتیم اما درتماسی که با استاد مقامی برقرار شد ایشان آمادگی ملاقات نداشتند و به وقت دیگری موکول کردند هرچند که رابطه‌ای صمیمی و دوستانه با ایشان و سایرعزیزان پیشکسوت برقرار است .

عظیمی با توجه به حضور اسماعیلی مدیرکل دفتر توسعه آموزش های هنری بر همکاری های مشترک برای استفاده از تجربیات ارزشمند هنرمندان پیشکسوت در آموزش هنر و در استانهای کشور تاکید و خواستار تسهیل در صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های هنری برای اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت شد.

 در ادامه عظیمی خبر داد که استاد داریوش ارجمند به اعضای هیات مدیره جدید موسسه پیوسته است و با ذکر خاطره‌ای از شروع به کارموسسه با داریوش ارجمند گفت :تا کنون استاد ارجمند به صورت دلی یگیر مسائل و مشکلات موسسه بوده و اکنون به دلیل عضویت درهیات مدیره علاوه بر دغدغه‌های گذشته به صورت اداری نیز پیگیر مطالبات هنرمندان پیشکسوت خواهد بود.

عظیمی در ادامه با اشاره به حمایت‌های سیدمحمود اسلامی گفت:خوشبختانه آقای اسلامی از بدو حضور در وزارت فرهنگ نگاه خاص و ویژه‌ای به این موسسه داشته‌اند و تا کنون برای رفع دغدغه‌های مربوطه از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ، همچنین گزارشی از وضعیت بودجه موسسه در سالجاری داد و در مقایسه آن با سال 1398 گفت: مشکلات اقتصادی و‌ تورم فعلی ، افزایش تعداد اعضا و بالا رفتن میانگین سنی اعضا و به تبع آن بالا رفتن هزینه های مرتبط ، می طلبد که حداقل بودجه سال‌جاری متناسب با موارد مطروحه پیش بینی تا برنامه های موسسه در جهت تکریم هنرمندان پیشکسوت دچار رکود نشود .

عظیمی در پایان سخنانش از هنرمنان پیشکست خواهش کرد :  واکسن یادآور و مرحله چهارم را جدی بگیرند و همچنین آمادگی موسسه برای تزریق مجدد مرحله چهارم واکسن کرونا را اعلام کرد.

مهدی افضلی ،مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و رییس هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز در سخنانی کوتاه ضمن تبریک تولد هنرمندان گفت : از تمامی ظرفیت های این موسسه برای تکریم هنرمندان پیشکسوت استفاده خواهیم کرد و خوشحال هستم که امروز برای دومین بار در مجموعه فرهنگی و گردشگری آدران میزبان شما عزیران هستیم .

در ادامه داریوش ارجمند ، عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت و متولد مرداد ماه گفت : از آقای افضلی بخاطر در اختیار گذاشتن این فضای زیبا که روح ما را جلاء می‌دهد تشکر می کنم و همچنین از همه کسانی که به هر نحوی از موسسه حمایت کرده و می‌کنند به ویژه جناب آقای دکتر اسماعیلی ، وزیر محترم ارشاد و آقایان سالاری و اسلامی معاونین وزیر بابت حمایت‌های بی‌دریغشان قدردانی می نمایم.

ارجمند با اشاره به نامه پیشکسوتان به دکتر ابراهیم رییسی ،رییس محترم جمهوری در مراسم افطاری هنرمندان و صحبت های تلفنی با ایشان گفت : از رئیس جمهور محترم برای پیگیری نامه پیشکسوتان تشکر می کنم و امیدوارم تمامی بندهای درخواستی هنرمندان به ویژه کمک مالی درخواستی به زودی شامل حال موسسه هنرمندان پیشکسوت گردد.

ارجمند ادامه داد:اعضای این موسسه هرکدام به واسطه نیم قرن تجربه و تخصص هنری باعث شده‌اند که موسسه‌ای متمایز و خاص در این ده‌سال شکل بگیرد و مطمئنا نمونه‌ای مشابه آن در این کشور نخواهیم داشت. و همین موضوع موجب ایجاد طمع و راه افتادن شایعات مبنی بر ادغام می شود که خدا را شکر با درایت وزیر محترم جلوی این شایعات گرفته شد.

درانتها هنرمندان یک به یک به ترتیب روز تولد خود روی صحنه رفتند و لوح و هدیه تولد خود را دریافت کردند .

در حاشیه این مراسم که اجرای آن بر عهده صفا آقاجانی بازیگر پیشکسوت بود ، بارها سخنان سیدمحمود اسلامی ، معاون وزیر در خصوص حمایت از موسسه هنرمندان پیشکسوت مورد توجه و تشویق هنرمندان قرار گرفت .

استاد محمد رضایی پیشکسوت تعزیه خوانی با حضور در پشت میکروفون و خواندن قطعه ای مناسب با موضوع حج به نمایندگی از هنرمندان پیشکسوت بازگشت اسلامی از سفر حج را تبریک و آرزوی قبولی کرد.

با ابتکار موسسه هنرمندان پیشکسوت و حمایت و همکاری موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر مجموعه گردشگری و فرهنگی آدران در کیلومتر 15 جاده چالوس برای برگزاری جشن های تولد هنرمندان انتخاب شده است.

اهدای نشان موسسه هنرمندان پیشکسوت به دکتر اسلامی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط رضا فیاضی از هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا