در مراسم دهمین سالگرد موسسه هنرمندان پیشکسوت روی داد ؛ برش کیک موسسه به دست وزیر فرهنگ

مراسم دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت عصر دوشنبه ۲۱ شهریورماه با حضور پرشور هنرمندان پیشکسوت و وزیر فرهنگ برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت ، دهمین سالگرد تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت عصر دوشنبه ۲۱ شهریورماه با حضور بیش از 150 هنرمند پیشکسوت، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود سالاری معاون امور هنری ارشاد، محمود اسلامی معاون توسعه و منابع وزارت فرهنگ ، حسین نوش‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی ، مهدی باب الحوائجی مدیر کل امور اداری و منابع انسانی ،مهدی نورعلیشاهی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ  و سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر برگزار شد.

در ابتدای مراسم سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن خیر مقدم به مدعوین : حضور وزیر محترم فرهنگ در جمع پیشکسوتان و در خانه آن‌ها را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در دوره وزارت محمدمهدی اسماعیلی و با نگاه مثبی که به حوزه پیشکسوتان دارند اقدامات خوبی برای این موسسه که گنجینه‌ای از هنر و فرهنگ ایران اسلامی است رقم بخورد .

عظیمی در سخنانش از حمایت های دکتر سیدمحمود اسلامی و تامین هزینه سفر مشهد مقدس قدردانی کرد و گفت :امیدوارم به مرور زمان و با حمایت های ایشان و سایر مقامات وزارت ارشاد ، موسسه به روزهای پر رونق خود در گذشته برسد.

عظیمی با تشکر از همکاران موسسه ، اعضا  و همه ی کسانیکه در این ده سال یاری رسان بوده اند ، خود را ویترین زحمات جمع کثیری از دلسوزان دانست و گفت :   باید قدردان همه آنان باشم و به یقین اگر مهربانی و حمایت آنان شامل حال موسسه نمی شد ، امروز نه موسسه بود و نه عظیمی!

عظیمی ادامه داد : پذیرش مسئولیت موسسه در ابتدا و در سال ۹۱ یک ریسک بزرگی بود که بعد از پذیرش مدیریتش متوجه آن شدم ، موسسه ای که حتی یک خودکار یا مکان و حتی یک ریال بودجه نداشت.

علاوه بر آن در بدنه کارشناسی و مدیریتی وزارت ارشاد هم با تشکیل آن به شدت مخالفت می شد.و همواره این نگاه در این سال ها  آزار دهنده است .

همچنین عظیمی در پایان سخنانش ضمن قدردانی از تدبیر وزیر محترم در تجه به خواسته‌ هنرمندان پیشکسوت برای استقلال و رد ادغام موسسه  گفت : امروز دوست داشتم یاران قدیمی موسسه که اکنون آسمانی شده‌اند در جمع ما حضور داشتند و ده سالگی و این روزها و خبرهای خوب موسسه را  می‌دیدند.

حسین نوش‌آبادی نماینده مجلس و معاون اسبق امور حقوقی  ، مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ در این مراسم تصریح کرد: این‌ موسسه که اکنون ۱۰ سال از عمر آن سپری می‌شود، در طول زمان تجارب ارزشمندی کسب کرده است که این تجارب می‌تواند برای ادامه راه آیندگان ثمربخش باشد زیرا جامعه هنری مانند یک‌ جوی روان است و این تجربیات در آینده به دیگران منتقل می‌شود.

او ادامه داد: فراموش نکنیم که اولین هنرمند جهان هستی خداوند متعال است. خداوندی که یکی از اسامی‌اش مصور و تصویرگر است و انسان را به زیبایی تمام خلق کرد.

نوش‌آبادی در پایان تصریح کرد: امروز وزیر آموزش و پرورش اعلام کردند که باید از بازنشسته‌های آموزش و پرورش برای تعلیم‌ و تربیت دعوت شود. این کار باید در عرصه هنر هم انجام شود و عزیزان هنرمند پیشکسوت را رها نکنیم زیرا تجربیات آن‌ها برای کسانی که می‌خواهند اثر هنری خلق کنند، ارزشمند است.محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تبریک ده سالگی موسسه    و اظهار خوشحالی برای حضور در جمع صمیمی و پرشور پیشکسوتان با بیان خاطره‌ای از اتفاقات اخیر خود با مدیرعامل موسسه در مشهد گفت : محیا شدن سفر هنرمندان پیشکسوت به مشهد مقدس را ازعنایات خاص امام رضا (ع) می دانم و امیدوارم همواره با دعای خیر هنرمندان پیشکسوت و کوشش و حمایت مسئولین این موسسه صدسالگی خود را برای تکریم هنرمندان جوان فعلی و پیشکسوتان آینده را جشن بگیرد .و در مجموع اتفاقات خوبی برای موسسه رقم بخورد.

داریوش ارجمند، هنرمند و عضو هیأت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت نیز با اشاره به کارکنان پاک دامنِ موسسه اظهار کرد: این موسسه هزار و خورده‌ای خدمتگذار پاک داشته که در هیچ سازمانی اخذ پول نکرده و خبری از پولشویی نیز نبوده است. اتفاقاتی که برای این موسسه می‌افتد، بخاطر دل‌هایی است که با صداقت کار کرده‌اند و باعث خنده و گریه مردم شده‌اند.

وی با اشاره به نامه هنرمندان پیشکسوت به رئیس جمهوری اسلامی ، خواستار مشخص شدن نتیجه قول و قرارهای ایشان شد .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنانی اظهار کرد: امروز خیلی روز خوبی بود. ان‌شاءالله این موسسه با حضور شما هزار ساله شود و با قوت کارش ادامه پیدا کند. ما برای خدمتگذاری به شما آمدیم و خدا را شکر وضع موسسه الان خیلی خوب است. من مدام دغدغه مواردی را دارم که رییس جمهور قولش را به شما دادند.

او ادامه داد: هر آنچه که مورد نیاز اینجاست، ما تأمین می‌کنیم، شما اصلا دغدغه بودجه نداشته باشید. مگر ما چند تا مثل شما داریم؟ باید در آسمان‌ها دنبال شما می‌بودیم که در زمین پیدایتان کردیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  ادامه داد : وزارت فرهنگ در دوره جدید خود را مکلف به حمایت همه جانبه از هنرمندان پیشکسوت می داند و در این راستا مواردی چون افزایش بودجه و تجهیز ساختمان موسسه هنرمندان پیشکسوت مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه موسسه هنرمندان پیشکسوت محلی برای همنشینی اهالی هنر و پیگیری دغدغه های پیشکسوتان هنر به شمار می رود، گفت: پیشکسوتان و بزرگان عالم هنر نباید دغدغه های معیشتی داشته باشند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید نسبت به رفع مشکلات هنرمندان پیشکسوت اهتمام ویژه خواهد داشت.

در ادامه مراسم هدیه‌ای از طرف خانواده زنده‌یاد عزت‌اله مهرآوران و کتاب شاه‌نامه فردوسی که به کوشش استاد محمد طریقتی به چاپ رسیده است بابت قدردانی از داریوش ارجمند به او داده شد .

درحاشیه این مراسم‌ از آخرین اثر عباس مشهدی‌زاده با حضور این هنرمند رونمایی شد.همچنین استادان ملیح ناصری و محمد طریقتی و داود رواسانی آثاری از خود را با دست وزیر فرهنگ تقدیم به موسسه کردند.همچنین امیرعلی جوادیان در خصوص مسابقه عکس “رهروان حبیب در قاب اربعین ” توضیحاتی در حضور محمدمهدی اسماعیلی ارائه داد .

خنده‌های وزیر فرهنگ و هنرمندان پیشکسوت از دیگر حاشیه های جذاب این مراسم بود که مورد توجه رسانه ها قرار گرفت .

در طی اجرای برنامه استاد داود رواسانی اثری را خلق کرد تا با امضای هنرمندان پیشکسوت به یادگار از دهمین سالروز تاسیس موسسه ماندگار شود.

در انتها نیز هنرمندان پیشکسوت لوح یادبود دهمین سالروز تاسیس موسسه هنرمندان پیشکسوت را امضا کردند.

داریوش ارجمند ،انسیه شاه‌حسینی ، صفا آقاجانی، قربانعلی اجلی ، بهروز کریمی ،محمدباقر کریم‌پور، محسن کوهستانی ،گلاب آدینه ، سیدمحمد میرزمانی ، اسداله تابع‌منش ، علی کاوه ،حسین فخیمی ، داود دانشور وجدانی ، علی فرامرزی ، طاها بهبهانی ، عباس روحانی‌مشهدی ، رضا فیاضی ، جهانگیر الماسی ، مهدی میرزاعلی ،عبدالکاظم صادقا ، عباس مشهدی‌زاده ،قاسم عابدین ،داود صادق سا، محمد صیادصبور ،  داود رواسانی ، محمد شیری ، رشید وطن‌دوست  ،جواد جدی ،  محمد طریقتی ، مرتضی صادقی افجه ، عشرت سیروس ، ، جلیل فرجاد ، پرویز بیگی‌حبیب آبادی ، هاشم محققی‌فرد، سعید صادقی ، هادی جمالی ،منیژه صحی ،محمدعلی ساربان ،مظفر طاهری ،غلامحسین شادی زرنق ، جواد زیتونی ،  عباس شیرخدا ، حسن ضرغامی ، منوچهر پناهی‌نژاد ، مهوش نیکخو ، عباس بابویهی ، مهدی شمس نیکنام ، آذر هاشمی، سعید شریفیان ، زیدالله طلوعی ، علی حاجیان‌پور ، نبی‌الله حاجیان‌پور ،پروین محبی ،  امیرعلی جوادیان ،  رضا بنفشه‌خواه ، بهناز ذاکری ، مسعود لقا ، عنایت بخشی ، حسن نیک‌نژاد ،اسماعیل نیکبخت زاویه ، مهری شیرزی ،خسرو حکیم رابط ، اسماعیل فضل فرهادی ، اساعیل محرابی ، عزت‌اله رمضانی‌فر ، سعید امیرسلیمانی ، ملیح ناصری ، ایرج راد ، محمود پاک‌نیت ، مهوش صبرکن ، سیاوش طهمورث ، ناصر ممدوح ، حسینعلی پرستار ، محمدرضا جعفری بهنام ، اکبر رحمتی ، محسن علی‌اکبری، داود یاسری ، فریدون شهبازیان ، ابراهیم نباتی مظلومی ، علی تبریزی ،اسماعیل خلج ، سوسن اصلانی ، غلامرضا ملک‌عراقی ،  عباس جهانگیریان ، جهانگیر رجبی‌خواه ، محسن آقانباتی ، محمد طریقتی ، غلامرضا راه‌پیما ، داود فیاضی ، علیرضا کریمی تبریز ، بهروز کریمی ، هرمز سیرتی ، بیژن بیژنی ،سعید جعفری بروجردی ،  محمدتقی شاهرخ ، اکرم‌السادات حسینی ،احمد عربانی ،مرتضی یوسف‌دوست، محبوب عارفی، بهمن کریمیان ، ناصر انصاری، محمدحسین عطارچیان ، رحیم عزت‌بقایی ،عطاالله ذی‌نوری ،علی‌اصغر ریسه ،  رضا بانگیز ، پرویز روزبه ، احترام برومند ، قاسم رفعتی ، شریفه سنایی ، صفر سامی ، دلاور هاشم‌لو ، محمدسادات ابهری ، جعفر خواجه‌شیرانی ، منیژه آرمین ،علیرضا عابدی ، علیرضا درویش‌نژاد ، محمود حاج‌محمدی ، امیر همتی ، محمد اخوان ، حمید انگجی ، اصغر همت ، افسر اسدی ،آزیتا لاچینی ،احمد عبداللهی‌نیا ، بهیه خوشنویسان ، شهین پزشکی ، کیومرث قورچیان ، کاظم هژیرآزاد ، احمدرضا اسعدی ،محدث خراسانی ، مریم معترف ، خانواه زنده‌یاد مهرزمان فخارمنفرد ، خانواده زنده‌یاد صادق صندوقی ، خانواده زنده‌یاد تورج شعبانخوانی و  … هنرمندان پیشکسوت حاضر در این مراسم بودند.

تصاویر مراسم را از طریق لینک زیر ببینید :
https://kesvat.ir/p-46/

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

1 دیدگاه دربارهٔ «در مراسم دهمین سالگرد موسسه هنرمندان پیشکسوت روی داد ؛ برش کیک موسسه به دست وزیر فرهنگ»

  1. سید سعید جعفری بروجردی

    انچه به چشم میآمد .زحماتی بود که مدیرعامل محترم موسسه و تیم همراهشون برای این پیران ابدیده در دوران مختلف کشیده بوده اند .به ماآموخته اند افتادگی آموز اگر طالب فیضی ؛؛؛ هرگز نخورد اب زمینی که بلند است .وباز به چشم میامد انسانهایی که این پند را بخوبی آویزه گوش کرده اند. و برعکس کسانی که پند را بگرفته از کوشی و از گوش دگر در کرده اند…افرادی که همواره سعی کرده اند در همان زمین بلند خود را سیراب کنندو گویی هنرمندانه از این ترفند بهره برده اند .پا بر شانه هنرمندان بی نام گذاشتن و خود را به بلا کشیدن تا در همه سویی دیده شوند با یک مروری به عکسها همه جا دیده میشوند .گویا باور ندارند که این موسسه بر ان است که اعضا را بدون تبعیض پذیرا شود وبه این باور برسند که موسسه پیشکسوتان اهدافی متفاوت با دیکر موسسات را دنبال میکند و حتی چشم دوربین های ان بدنبا چهره های اشنا نیست بلکه در پی هنرمندانیست که سالها بدونه نام و نشان و شهرت طلبی در کنج انزوا خادم خدمت به فرهنگ و هنر این مرزو بوم بوده اند .امید که این موسسه این تفاوت را تا آخر حفظ کند .و دلگرمی هنرمندان بی نام و نشان باشد .تا خدایی ناکرده همجون گذشته حق هنرمندان پامال اشخاص خودبزرگبین نشود .
    با تشکر از تمام زحمات یکایکتان که خالصانه به این پیران هنر بها داده اید … ارادت من سید سعید جعفری بروجردی 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🌹🌹🌹

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا