تجلیل از دو‌ هنرمند پیشکسوت

شب گذشته -یکشنبه ۱۸ اردیبهشت- سیدعباس عظیمی ؛ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت پس از تماشای نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد»از استادان هادی مرزبان و حسینعلی پرستار به عنوان عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت تجلیل به عمل آورد.

نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به کارگردانی هادی مرزبان و با بازی حامد کمیلی، بهنام تشکر و حسینعلی پرستار از ۷ فروردین ۱۴۰۱ در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته است و تا ۲۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد .

هادی‌ مرزبان در سال ۱۳۲۳ به دنیا آمد. مرزبان فارغ‌التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا تهران در سال ۱۳۵۲ است و فعالیت خود در تئاتر را از سال ۱۳۴۵ آغاز کرد. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد «طراحی و کارگردانی تئاتر» از «دانشگاه برونل انگلستان» است. بازی در سینما را نیز از سال ۱۳۶۵ با فیلم جنگل‌بان اثر «منوچهر حقانی‌پرست» شروع کرد.

هادی مرزبان در طی چهار دهه ده اثر معروف اکبر رادی را روی صحنه برد. وی دارای نشان درجه یک هنری (معادل دکتری) می‌باشد .

حسینعلی پرستار (مشهور به حسین پرستار) در سال ۱۳۳۱ در تهران متولد شد. پس از اخذ مدرک دیپلم ادبی، در سال ۱۳۴۸ وارد اداره تئاتر شد و دوره کارآموزی تئاتر را در آن مرکز گذراند. پرستار از سال ۱۳۵۰ وارد گروه نمایش کاخ جوانان شد و تئاتر حرفه ای را از سال ۱۳۵۷ آغاز کرد. پس از آن در سال ۱۳۵۹ به تدریس در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر پرداخت و در مراکز مختلفی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه هنر و معماری و دانشگاه حدیث تدریس کرد.
پرستار در طول سابقه هنری خود بعنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده در نمایش‌های مختلف حضور پیدا کرد و موفق به نگارش کتاب تئوری بر مبنای بازیگری عملی و کارگردانی نیز شد.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا