در حاشیه ششمین نشست عصر کارگردان صورت گرفت; از جایگاه والای اکبر زنجانپور تقدیر و تجلیل به عمل آمد

شب گذشته ششمین نشست از سسلسه نشست‌های عصر کارگردان با حضور اکبر زنجانپور و سیدعباس عظیمی-مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت- و با استقبال چشم‌گیر هنرمندان و علاقه‌مندان در تماشاخانه استاد عباس جوانمرد برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت،در این مراسم که به همت انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران و با حضور هنرمندان و به منظور ثبت خاطرات شفاهی تاریخ تئاتر ایران برپا شد از جایگاه والای اکبر زنجانپور تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

در ابتدای این نشست محمد رحمانیان که اجرای این برنامه را نیز برعهده داشت با برشمردن ویژگی‌های برجسته هنری کارنامه بازیگری و کارگردانی اکبر زنجانپور اجراهای او را جز ماندگارترین اجراهای تئاتر ایران دانست که هرگز از یاد علاقه مندان فراموش نخواهد شد.

بهزاد فراهانی نیز در سخنانی از رفاقت بیش از پنجاه ساله اش با اکبر زنجانپور و آموختن آئین جوانمردی از او گفت. فراهانی با اشاره به اینکه سالهای دور بازیگر اصلی پایان نامه این هنرمند بوده است اجرای آن نقش را یکی از درخشان ترین فعالیت های کارنامه کاری خود دانست. فراهانی در بخشی از سخنان خود به اهمیت احترام به پیشکسوتان اشاره کرد و آرزو کرد این احترام همیشگی و توام با واقعیت باشد.

در ادامه و پس از پخش ویدیویی از نمایش‌های سالهای دور اکبر زنجانپور و بازی‌های درخشان او، مجید مظفری به روی صحنه آمد و از حمایتهای همیشگی زنجانپور از خود در روزگاری که به تازگی فعالیت های خود را آغاز کرده بود گفت. از روزهایی که به جز اکبر زنجانپور هیچ کس جواب سلامش را نمی داد و حمایت های او بود که مسیر فعالیت هنری را برایش هموار تر کرد.

مسعود دلخواه استاد دانشگاه و کارگردان تئاتر سخنران بعدی مراسم بود او نیز از قدرت بازیگری زنجانپور گفت و وی را کاریزماتیک ترین بازیگر تئاتر ایران معرفی کرد.

در ادامه مراسم ایرج راد نیز از روزهایی گفت که نمایش ارزشی والا داشت و همه هنرمندان یار و غمخوار یکدیگر بودند و از دوستی و رفاقت دیرینه اش با اکبر زنجانپور ابراز خوشحالی کرد و گفت به این رفاقت مفتخر است.

آخرین سخنرانی که در این مراسم صحبت کرد شهرام گیل آبادی رئیس انجمن صنفی کارگردانان تئاتر ایران بود که با هیجان بسیاری درباره آثار رادیویی اکبر زنجانپور و روزهای پرفروغ رادیو گفت و به برسی آثار نمایشی این هنرمند پیشکسوت و نقش های ماندگار او و همکارانش در رادیو پرداخت.

اکبر زنجانپور از حضور در این مراسم ابراز خوشحالی کرد و در ادامه از مسئولان تئاتر به دلیل خوب نبودن حال تئاتر شهر گلایه کرد و با کنایه عنوان کرد موش ها امکان اجرای مناسب را گرفته اند.

در این مراسم سید عباس عظیمی – مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت- با اهدای لوح و هدایایی از استاد اکبر زنجانپور به عنوان عضو موسسه تجلیل کرد.

همچنین هنرمندان پیشکسوت عضو موسسه چون ناصر آقایی، احمدرضا اسعدی،مسعود دلخواه، ایرج راد، سهراب سلیمی، بهزاد فراهانی، شکرخدا گودرزی، مجید مظفری، و … دراین مراسم حاضر شده بودند.

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

تحریریه موسسه هنرمندان پیشکسوت

سایر اخبار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا